Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Na polskim rynku zadebiutowała właśnie nowa marka wnętrzarska Morgan & Möller. Jej typowym surowcem aranżacyjnym jest beton architektoniczny. Inauguracja została poprzedzona otwarciem pierwszego showroomu tej marki, który znajduje się w Warszawie w Starej Fabryce Koronek która mieści się przy ul. Burakowskiej 5/7.

 

Marka Morgan & Möller jest polską marką, która zajmuje się produkcją płyt oraz designerskich mebli i akcesoriów wykonanych z betonu architektonicznego. Produkty Morgan & Möller to wyjątkowe i indywidualne projekty. Bazą są przeciwieństwa, które subtelnie się przenikają. Beton architektoniczny kreuje mnogą ilość możliwości projektowych zarówno pod względem rozmiarów i kształtów jak i barw oraz faktur.

beton_morgan-moller_1

beton_morgan-moller_2

Morgan & Möller to polska marka płyt oraz designerskich mebli i akcesoriów z betonu architektonicznego. Produkty charakteryzuje indywidualizm i wyjątkowość. Marka bazuje na subtelnym przenikaniu się przeciwieństw. Beton architektoniczny to materiał stwarzający ogromne możliwości projektowe, nie tylko pod względem kształtów i rozmiarów, ale także barw i faktur. Produkty tej marki są wykonywane z surowców najwyższej jakości.

Nasze meble betonowe, wyglądające na ciężkie monolity, są w rzeczywistości lżejsze niż mogłoby się wydawać. Niekiedy ważą mniej niż gdyby były wykonane z litego drewna. To wszystko za sprawą skrupulatnie dobieranych mieszanek, a także technologii natrysku, z której korzystamy przy ich produkcji.

– mówi Joanna Ciecierska, Specjalista ds. Marketingu w firmie Vinderen.

beton_morgan-moller_3


 

Przeczytaj też: Wszystko o tynkach dekoracyjnych.

 

Płyty betonowe dostępne są w standardowych rozmiarach: 60cm x 60cm, 90cm x 60cm oraz 120cm x 60cm. W ofercie można znaleźć trzy rodzaje faktur: gładkie (Silk), z wżerami (Rough) lub z efektem marmuru (Marble). Jeśli chodzi o kolorystykę płyt to w wersji podstawowej dostępne są w kolorze jasnoszarym (Mist) oraz ciemnoszarym (Typhoon), na specjalne zamówienie w antracycie, bieli oraz wszystkich barwach zbliżonych do palety RAL.
Oprócz płyt Morgan & Möller oferuje również meble betonowe takie jak fotele, stoły, regały, a także sofę, akcesoria dekoracyjne oraz wyposażenie kuchni czy łazienek na zamówienie. Bogata oferta tapicerek sprawia, że siedzisko Morgan & Möller nabierze osobliwego charakteru. Przykładowo można zamówić skórę naturalną, której używa przy produkcji swoich foteli samochodowych Bentley.

beton_morgan-moller_4

Oszczędna forma, którą charakteryzuje kolekcja mebli Morgan & Möller stwarza świetny potencjał dekoratorski. Produkty te mogą same w sobie uchodzić za przedmioty artystyczne zdobiąc sobą otaczającą przestrzeń. Beton architektoniczny jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i dużych przestrzeni prywatnych oraz komercyjnych. Swoją obecnością nada wnętrzom industrialnego i nowoczesnego charakteru. Wnętrza inspirowane stylem przemysłowym zachwycają swoją formą. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami w takich wnętrzach jest szkło, stal, stare drewno, cegła a także beton. Surowość i minimalistyczny wystrój w połączeniu z dużą przestrzenią to cechy idealnego loftu.

beton_morgan-moller_5

beton_morgan-moller_6

beton_morgan-moller_7

więcej informacji:
Showroom Morgan & Möller
ul. Burakowska 5/7 w Warszawie (Stara Fabryka Koronek),
czynny: od wtorku do piątku 11-19, w soboty 10-18
oraz www.morgan-moller.com

  • hubert

    Chyba to nowy pomysł, bo sam mam u siebie betonowy kamień dekoracyjny, ale takich płaskich płyt to nie widziałem jeszcze na ścianach. Sam jest dość konserwatywny i postawiłem na kamień dekoracyjny, Jura, przeznaczony do nowoczesnych wnętrz, ale nie tak bardzo jak na tych zdjęciach. Mimo to uważam, że ciekawa koncepcja.

  • I kto by pomyślał, że beton będzie elementem designu. Nie wygląda to ani tandetnie ani kiczowato, jest może trochę surowe, ale taki jest zamysł. Ciekawe rozwiązanie myślę, że wiele osób skusi się na takie zastosowanie betonu we wnętrzach.