Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Cangini&Tucci to włoska marka, którą dokładnie 50 lat temu założył Gino Luigi Cangini. Marka specjalizuje się w tworzeniu unikalnych wyrobów ze szkła i zachwyca swoimi pracami aż do dzisiaj.

 

Marka Cangini&Tucci nie odniosłaby takiego sukcesu bez założyciela Gino Luigi Canginiego, który stworzył dla niej podstawy i fundament poprzez swoją ciężką pracę, talent, artystyczne wyczucie oraz ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dziś Cangini&Tucci jest jedną z najbardziej wyrazistych firm na rynku europejskim i zachwyca swoimi pracami ogromną ilość klientów ceniących sobie włoski design.

gino_cangini

gino_cangini_2

Na samym początku swojej działalności Cangini&Tucci skupiała się na tworzeniu oryginalnych projektów mebli oraz elementów wyposażenia domu. Sam Gino Luigi Cangini nadawał kształt dmuchanym i ręcznie obrabianym szklanym formom. W obecnej chwili stery firmy przejął zięć Canginiego – Pietro Tucci. Sam Cangini nie odszedł na emeryturę, a zajął się szkoleniem swoich pracowników, z którymi dzieli się swoją ogromną wiedzą. W 2001 roku marka Cangini&Tucci stworzyła swój pierwszy żyrandol, który był wynikiem ciągłego doskonalenia i rozwoju warsztatu rzemieślniczego. Dziś marka Cangini&Tucci to połączenie pięćdziesięcioletniej tradycji artystycznej oraz nowoczesnych technologii z których powstają przepiękne formy szklane.


 

Przeczytaj też: Wszystko o tynkach dekoracyjnych.

 

zyrandol_anastasia

zyrandol_devil

zyrandol_eclisse

zyrandol_ice

zyrandol_lolita

Wyłącznym dystrybutorem Cangini&Tucci w Polsce jest warszawska Luminosfera, showroom z oświetleniem mieszczący się przy Bakalarskiej 34 w Warszawie.

  • te dziesiątki wiązek są śliczne

  • Włosi potrafią tworzyć piękne rzeczy i to jest kolejny przykład. Jak płytki to włoskie jak oświetlenie to też. Świetny wpis, pozdrawiam.