Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Dziś określenie „domy z betonu” ma zupełnie inne znaczenie. W odróżnieniu do przeszłości dzisiejsze wnętrza w których użyto betonowych elementów kojarzy się z modnym wielkomiejskim loftem. Projektanci marki Ceramstic, którzy zostali docenieni za kolekcję płytek LOFT Perłami Ceramiki 2013 poszli krok dalej i opracowali kolejne nowoczesne płytki z betonem w tle.

 

Na szczęście beton nie kojarzy się już z post PRL-owskimi molochami. Dziś beton używany jest we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych czy skandynawskich. Dodatkowo projektanci nie poprzestali na wykorzystaniu tego surowca wyłącznie do dekoracyjnych płyt ściennych lecz również do produkcji mebli i umywalek. Dzisiaj beton sprytnie łączy się z innymi surowcami, naśladuje je bądź przejmuje ich faktury.

Dobry design to połączenie dwóch cech: funkcjonalności i estetyki. Projektantom gresu szkliwionego Cementwood i Carpet z kolekcji LOFT sztuka ta się udała. Połączyli oni surową betonową bazę ze strukturą drewna, zachowując jego naturalną fakturę i przebarwienia. Płytki z kolekcji LOFT świetnie będą komponować się z cegłą, drewnem czy chromowanymi okuciami. Ich duża wytrzymałość sprawia, że świetnie sprawdzą się na ścianie oraz na podłodze – także we wnętrzach komercyjnych.

Loft_Plain_Loft_Carpet_gres

Loft_Cementwood_schody_gres

Loft_Plain_Loft_Carpet_gres_2

www.vinderen.com

Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Autor strony DomHobby.pl

  • Bardzo ładnie to wygląda. Właśnie coś takiego chciałbym mieć u siebie – super wnętrze.

  • slider

    Drewno z betonu jest teraz co jest w modzie, szczególnie w kontekście ogrodowym. Już wcześniej spotkałem się z czymś takim, jak właśnie drewno ogrodowe. To materiał betonowy, którym wykłada się podwórko czy plac przed domem jak zwykłą kostką brukową. Dla klimatów rustykalnych nadaje się idealnie.

  • Faktycznie coraz więcej wnętrz dekorowanych jest surowym betonem. W latach PRL kojarzono go z gigantycznymi wieżowcami „z wielkiej płyty”, ale na szczęście to się zmienia. Zrobił się po prosty modny 🙂 A dzięki takiemu zastosowaniu wnętrza stają się designerskie i nowoczesne. Ja jestem za!

  • Bardzo stylowe wnętrza, fajne poręcze od schodów.