Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jaką szklarnie ogrodową wybrać?

szklarnia ogrodowa,

Trudno znaleźć ogrodnika- amatora, które by nie marzył o założeniu własnej szklarni. Jeżeli Ty także chciałbyś cieszyć się warzywami, owocami lub kwiatami z własnej hodowli, zaplanuj budowę własnej szklarni.

Przede wszystkim: rozmiar i estetyka

Wielkość szklarni jest najczęściej warunkowana prozaicznymi czynnikami, takimi jak powierzchnia, którą dysponujemy, a także rodzajem roślin, które chcemy uprawiać. Jeżeli zależy nam głównie na hobbystycznej uprawie, z reguły wystarczy średniej wielkości budowla. Niezależnie od przeznaczenia, warto zwrócić na to, aby szklarnia była na tyle duża, aby można było się w niej swobodnie poruszać, a także komfortowo korzystać z niezbędnych narzędzi ogrodniczych. Dzięki temu mamy pewność, że praca przy uprawie własnych warzyw i kwiatów będzie prawdziwą radością i sposobem na relaks w wolnym czasie. Kiedy już zdecydujemy, na jak dużą szklarnię możemy sobie pozwolić, należy zastanowić się nad jej kształtem i estetyką wykonania. Nowoczesne szklarnie, których szkielet jest wykonany z anodowanego aluminium, są nie tylko funkcjonalne i odporne na starzenie się materiału, ale także wyglądają bardzo elegancko. Pokrycie z przejrzystego, grubego na kilka centymetrów szkła, nie tylko zapewnia roślinom wystarczającą ilość światła, ale także pięknie prezentuje się w przydomowym ogrodzie.

szklarnia_ogrodowa_aluminiowa

fot. Szklarnia aluminiowa Ogrodosfera.pl

Samodzielna budowa czy gotowy produktu?

Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować szklarnię ogrodową samodzielnie, jednak wiele argumentów przemawia za zamówieniem gotowego produktu. Decydując się na gotową konstrukcję mamy pewność, że została ona zbudowana w oparciu o profesjonalny projekt wykwalifikowanego projektanta, a zastosowane materiały spełniają wymogi bezpieczeństwa oraz są wystarczająco trwałe. Godna polecenia są szklarnie aluminiowe, dostępna w wielu rozmiarach oraz wariantach. Szklarnie te wykonane są z anodowanego aluminium odpornego na uderzenia, które zachowuje swoje właściwości nawet w zmieniających się, nie zawsze korzystnych warunkach pogodowych. Szklarnie oparte są na gotowych fundamentach z galwanizowanego metalu, odpornego na korozję w wilgotnej glebie.

[alert type=white ]Zastosowanie solidnych materiałów i pewnej, przemyślanej konstrukcji, stanowi w przypadku szklarni gwarancję udanych upraw.[/alert]

Zapisz

Przeczytaj też