Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Japoński design cz.1 – humor i funkcjonalność.

Japoński design kojarzy się nam przede wszystkim z harmonią, perfekcjonizmem i szczyptą minimalizmu. Cechy te są bardzo ważne jednak wzornictwo z kraju kwitnącej wiśni jest bardziej zróżnicowane niż mogłoby się wydawać.

Japońscy projektanci posiadają niesamowite zdolności łączenia i harmonizowania atrybutów, które są na pierwszy rzut oka ze sobą sprzeczne: na przykład elementy humorystyczne wraz z wysokim stopniem funkcjonalności.

Onsen

Ozdobna herbata w która jest świetnym przykładem  połączenia  funkcjonalności z elementami humorystycznymi. Herbata została zaprojektowana przede wszystkim po to aby polepszyć samopoczucie odbiorcy. Nazwa herbaty to również nie przypadek. Onsen to japońskie gorące źródła, w których Japończycy  z przyjemnością się wygrzewają.

japonski-design-0
japonski-design-1
japonski-design-2

japonski-design-3

Talking

Pieprzniczka, solniczka oraz dzbanek do sosu. Każdy z nich ma ‘dzióbek’, który zdawać by się mogło układa się w japońskie sylaby oznaczające sól, pieprz oraz sos sojowy. Design na polepszenie humoru przy stole w jadalni.

japonski-design-4
japonski-design-5

Lamp Lamp Ceramic

Hironao Tsuboi stworzył żarówkę o dwóch gwintach. Zaskakujący kształt sprawia, że przedmiot nabiera zupełnie nowego charakteru nie tracąc przy tym niczego ze swojej funkcjonalności. Żarówka pasuje do każdej lampy w domu.

japonski-design-6
japonski-design-7
japonski-design-8

Sakura Saku

Szklanki designera Hironau Tsuboi. Dzięki różnicy temperatur między szklanką zalaną zimnym napojem, a otoczeniem zachodzi zjawisko skraplania, które powoduje, że na stole pod szklankami pojawią się wzory przepięknej kwitnącej wiśni. Ulotne krople wody zdobiące stół – prawda, że pomysłowe?

japonski-design-9
japonski-design-10

Tuta znajdziesz część drugą: https://domhobby.pl/japonski-design-cz-2-kuchenne-rewolucje/

Przeczytaj też