Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Posadzki żywiczne od dłuższego czasu goszczą w wielkomiejskich loftach oraz w nowoczesnych aranżacjach. Minimalistyczna, perfekcyjnie płaska powierzchnia sprawdza się w takich warunkach wyśmienicie.

Dlaczego posadzka żywiczna?

Stosowane niegdyś wyłącznie w przestrzeniach fabrycznych i przemysłowych posadzki żywiczne zaczęły z czasem gościć we wnętrzach prywatnych. Klienci zaczęli doceniać zalety tego typu podłóg. Po pierwsze posadzka żywiczna jest niezwykle trwała i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, że jest to materiał bezspoinowy, dużo łatwiej zachować czystość. Jeśli dodamy do tego walory estetyczne, to z całą pewnością będzie nam łatwiej zrozumieć, dlaczego takie posadzki stają się coraz bardziej popularne.

posadzki_zywiczne_2 posadzki_zywiczne_3

Wybieraj sprawdzone.

Rozważając wykończenie podłogi żywicą akrylową warto wybrać produkty godne zaufania. Nie ważne czy będzie to posadzka w dużym salonie, czy w malutkiej łazience. Dobry produkt powinien zapewnić trwałą i dekoracyjną powłokę, a przy okazji powinien być wygodny w aplikacji. Niezmiennie świetną opinią cieszą się produkty marki Metropolis należącej do grupy Ivas. Jest to włoska marka, która od 1953 roku specjalizuje się w wytwarzaniu dwóch produktów: tynków dekoracyjnych oraz właśnie żywicy akrylowej. Jedną z najbardziej interesujących żywic jakie produkują jest dwuskładnikowa żywica akrylowa Metrostone, która w swoim składzie posiada cząsteczki kwarcu. Masa jest idealna na ogrzewanie podłogowe. Przyrównując ją do innych materiałów wykończeniowych, ta ma bardzo małe straty cieplne.


 

Przeczytaj też: Wiosenno letnie opryski w ogrodzie?

 
Przy pomocy masy Metrostone możemy dekorować również powierzchnie ścian.

Co ważne, żywica marki Metropolis jest produktem w pełni ekologicznym, produkowanym na bazie wody bez dodatku rozpuszczalników. Dostępna jest w 18 kolorach.

posadzki_zywiczne_1 posadzki_zywiczne_4

Wyłącznym dystrybutorem produktów Metropolis w Polsce jest ogólnopolska sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Więcej informacji na temat firmy znaleźć można na stronie internetowej www.metropolis-ivas.com/pl lub www.dekorian.pl .

Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Autor strony DomHobby.pl