Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Podczas Międzynarodowych Targów Meblowych 2014 w Mediolanie marka Laufen zaprezentowała możliwości SaphirKeramik – rewolucyjnego materiału, który pozwala tworzyć trwałe, lekkie i filigranowe formy. Za przykład posłużyły projekty, które stworzyli Konstantin Grcic oraz Toan Nguyen.

 

Estetyka szczegółu
Projekt: Konstantin Grcic

konstantin_grcic

SaphirKeramik_Grcic_01

Spotkanie z marką Laufen oraz z możliwościami, jakie oferuje SaphirKeramik stało się niezwykłym i bardzo atrakcyjnym wyzwaniem dla niemieckiego projektanta Konstantina Grcica. Jego celem było wydobycie wartości jaką jest przemysłowa dokładność oraz możliwość dopasowania przedmiotów do indywidualnych potrzeb w pracy projektanta. Stało się to możliwe dzięki maksymalnemu skupieniu na szczegółach projektu takich jak zaokrąglone kształty, wzór oraz faktura. Przedmioty powstałe w wyniku tej unikalnej gry są połączeniem ozdobnych geometrycznych kształtów powstałych dzięki niezwykłej technologii.

Magiczny pierwiastek
Projekt: Toan Nguyen

Toan_Nguyen

SaphirKeramik_Nguyen

Projekt umywalki Toana Nguyena, inspirowany jest klasycznym, tradycyjnym podejściem, przełamanym w niezwykły i innowacyjny sposób. W efekcie połączenia właściwości takich jak niespotykanie cienkie ścianki i delikatność, powstała niemal płynna forma. Istotą jej elegancji jest ultra czysty design, na nowo definiujący granice możliwości twórcy oraz określający nieznane dotąd funkcje.

Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Autor strony DomHobby.pl
  • tuti

    Laufeny to jakość pierwsza klasa, ich baterie wyglądają designersko i pewnie można kupić po jednej sztuce na całe życie i i tak będą jeszcze służyć.