Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Już po raz drugi w Mediolanie swoje prace zaprezentują firmy skupione w Śląskim Klastrze Dizajnu. W dniach 14 do 19 kwietnia trzynaście marek  pokaże swoje prace w ramach festiwalu Ventura Lambrate.

 

Czym jest Śląski Klaster Dizajnu?

Jest to zespół ekspertów, którzy wspierają firmy w opracowaniach i wdrożeniach nowych produktów oraz usług, a miasta oraz regiony w projektowaniu przestrzeni publicznej.  Śląski Klaster Dizajnu to także promocja oraz rewitalizacja przestrzeni, projektowanie architektury, mebli miejskich, diagnozowanie rzeczywistych problemów mieszkańców oraz wyszukiwanie indywidualnych rozwiązań.

kablojad

WELLDONE Produkt: KABLOJAD

Więcej o wystawie

Warto podkreślić, że mediolański tydzień dizajnu to jedno z najbardziej znaczących tego typu wydarzeń na świecie, podczas którego  co roku swoje prace prezentują najlepsi projektanci wzornictwa przemysłowego. Wystawę Klastra koordynuje Zamek Cieszyn – instytucja, która na co dzień zajmuje się między innymi promowaniem dizajnu, a do współpracy kuratorskiej zaproszono Marcina Mońkę oraz Grupę Wzorro.

welldone

WELLDONE Produkt: Klocki „Górnik i inni”

Śląsk jest regionem, który oprócz węgla posiada wiele innych wartości. Obecnie istotniejszą rolę odgrywają tu nowe technologie oraz sektor kreatywny.  Kluczową narracją będą więc tematy produkcyjne oraz technologiczne.


 

Przeczytaj też: Jakie meble wybrać do sypialni?

 

Na Śląsku nadal mamy mistrzów rzemiosła i małe zakłady produkcyjne, w których najcenniejszą wartością jest praca rąk. W takich miejscach czerpie się z doświadczeń pokoleń i korzysta z lokalnych zasobów. W takich miejscach jest też otwartość na eksperymenty z technikami, materiałami… A przedmioty mają swoją historię, nie są masowymi wytworami anonimowych wykonawców, pracujących gdzieś na drugim końcu świata. Nasza wystawa pokazuje nie tylko finalne produkty, ale opowiada też o tym, jak i z czego one powstają, kto i gdzie je robi. Bo w tym tkwi siła regionu, to nas wyróżnia i tym chcemy się chwalić!

– mówi Marcin Mońka

brambla

BRAMBLA Produkt: Stołek Królika

 

Wystawa Śląskiego Klastra Dizajnu
Ventura Lambrate
Via Ventura 14
14–19 Kwietnia 2015

DomHobby.pl to wiele osób, które współtworzą tą treść. Jeśli Ci się spodoba będzie nam niezmiernie miło.