Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Pierwszoplanowym elementem w dwukondygnacyjnym domu jest betonowa ściana, którą architekci postanowili uczynić motywem przewodnim tego wnętrza. W domu przeważają barwy szarości i bieli, które w połączeniu z naturalnymi elementami ciepłego drewna współtworzą nowoczesną i industrialną przestrzeń. Autorami projektu są architekci z pracowni 81.WAW.PL.

 

Industrialny beton.

Surowy, chłodny, ciężki – takie skojarzenia przywołuje beton. Wystarczy jednak połączyć go z odpowiednimi dodatkami aby z beznamiętnego surowca stał się idealnym materiałem dopełniającym industrialne wnętrza. Beton jest coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz, a wszystko dzięki temu, że świetnie współgra z naturalnym drewnem, ze szkłem i z metalem. Interesująca faktura, przebarwienia i przetarcia sprawiają, że wnętrza w których gości beton są oryginalne i nowoczesne. Zresztą zobaczcie sami.

Industrialne wnętrze.

Betonowa ściana stała się tłem zarówno w części dziennej mieszkania jak i w sypialni. Część dzienna to otwarta przestrzeń, w której architekci umieścili kuchnię z wolnostojącą stalową wyspą, jadalnię oraz salon. W kuchni na posadzce znalazły się ciemne płytki wykonane z lastryko.

Lastryko to materiał, który najczęściej kojarzy się z klatkami schodowymi w blokach z wielkiej płyty. Jednak tu użyty został w zupełnie nowej jakości nadając wnętrzu industrialnego, loftowego klimatu.

– mówi Rafał Grudziąż, współautor projektu.

W jadalni oraz salonie na posadzce znalazły się bardzo odporne białe płyty kwarcowe, które stały się kontrastem dla ciemnej przestrzeni holu oraz kuchni. Architekci umieścili na betonowej ścianie kominek. Aby nawiązywał swoim wyglądem do wyspy kuchennej został obłożony szczotkowaną stalą. Betonowa ściana jest także idealnym tłem dla stołu i krzeseł wykonanych z ciepłego naturalnego drewna.

W głównej sypialni betonowa ściana została ocieplona miękkim, tapicerowanym łóżkiem oraz szafkami nocnymi, którymi są drewniane płyty wpasowane w ścianę. Industrialnego charakteru wnętrzu nadaje nietypowe oświetlenie, którym są pasy świetlówkowe z widocznymi transformatorami umieszczonymi na betonowej ścianie. Również łazienka nie odbiega od industrialnego charakteru całego wnętrza. Utrzymana w szarościach została ocieplona naturalnym drewnem.

wnetrze_industrialne_1 wnetrze_industrialne_2 wnetrze_industrialne_3 wnetrze_industrialne_4 wnetrze_industrialne_5 wnetrze_industrialne_6

Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Autor strony DomHobby.pl

  • Beton, bardzo odważnie, ale ciekawie. Łatwo tu o przesadę i uzyskanie zbyt surowego efektu. Ale dzięki fakturowaniu i przetarciom jest bardziej przystępny. Styl industrialny jest trudny do zaaranżowania tak, aby dom pozostał domem a nie pseudofabrycznym budynkiem. Ale ten projekt podoba mi się! Nie jestem fanką kolorów i zbędnych dodatków, dlatego idealnie wpisuje się w mój gust. No i coś, za co uwielbiam ten styl – ogromne okna stwarzające świetne pole do popisu. Żeby było jeszcze bardziej loftowo, zainstalowałabym verticale lub rolety, ale białe zasłony z kolei ocieplają wizerunek mieszkania. Nie mogę się napatrzeć- jest przestrzeń, harmonia i nowoczesność – to lubię

  • Dla mnie beton jest zbyt surowy, nie przepadam za takimi wnętrzami. Lubię bardziej przytulne pomieszczenia, ale rozumiem, że styl industrialny ma swoją dużą rzeszę fanów 🙂

  • Beton, biel i stal to idealne trio. Mają wspólne cechy, są proste, surowe a jednocześnie charakterystyczne. Industrialne wnętrza są jak klasyka, nigdy nie przestaną nas zachwycać, za każdym razem można je odkrywać na nowo.