Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Wybieramy szkło do kuchni.

kuchnia,

To jeden z najbardziej popularnych rozwiązań nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Szkło nadaje się również do produkcji schodów, drzwi i innych dodatków. Skupmy się jednak na wyborze odpowiedniego szkła do kuchni.

Wybór nigdy nie jest prosty. Tym bardziej, że zaskakiwani jesteśmy różnorodnymi opcjami, cenami. Firmy prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych rozwiązań. Wprowadzają technologie, które umożliwiają wykonanie coraz to oryginalniejszych ozdób. Przecież szkło do kuchni ma być nie tylko funkcjonalne, ale również powinno ozdabiać nasza kuchnię. Pewnie, dlatego jest tak popularne. Łączy w sobie zalety tradycyjnych płytek i nietuzinkowych obrazów. W końcu to miejsce, które powinno być nie tylko zabezpieczone przed zabrudzeniem, zachlapaniem, tłuszczem czy wodą. Musi być ona łatwa do utrzymania czystości, a jednocześnie zawsze wyglądać ładnie i efektownie.

Idealne dla kuchni otwartych

Szkło do kuchni sprawdza się w przypadku łączonych pomieszczeń. Jeśli masz kuchnie łączoną z pokojem to konieczna jest większa dyscyplina w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło w tym przypadku ułatwia połączenie pomieszczeń o różnych funkcjach w jedną całość stylistyczną.

Jakie szkło wybrać?

Najczęściej stosuje się szkło ścienne o bezbarwnej fakturze. To najprostsze rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że takie szkło ma lekko zielonkawe zabarwienie. Tutaj masz jednak niemałe możliwości do popisu. Wybrać możesz szkło matowe piaskowane, klejone, hartowane, zbrojone. Możesz wybrać również szkło typu float, które pokryte zostanie od strony montażowej lakierem o dowolnym kolorze. Aby szkło było bardziej odporne, warto zastosować to hartowane lub klejone. Wówczas jest ono bardzie wytrzymałe i właściwie niemożliwe do rozbicia. Szkło klejone połączone jest żywicą lub folią. Hartowane poddawane jest działaniu (na przemian) bardzo wysokiej i bardzo niskiej temperaturze. Dzięki temu staje jest niemal niemożliwe do zniszczenia. Jeśli nawet doszłoby do jego uszkodzenia, tafla zachowa swój kształt i nie rozpryśnie się.

3 razy na TAK

Aranżacje z zastosowaniem szkła do kuchni nowoczesne, lekkie i efektowne. Dzieje się tak za sprawą wielu możliwości ich stworzenia. Ograniczenia są tutaj niewielkie, a w przypadku niektórych technik – wręcz nieograniczone. Możesz wybrać gładkie, zdecydować się na wybór wzoru z katalogu albo zaprojektować własny. Takie element wprowadza najmodniejszy trend do wyglądu pomieszczenia i dopełnia całości. Dlatego nic dziwnego, że takie rozwiązanie coraz częściej wypierają tradycyjne płytki.

Jak zamontować szkło?

Masz już wybrany idealny do Twojego pomieszczenia panel? Teraz czas na jego zamontowanie. Najczęściej montuje się je na listwach montażowych (szynach). Zastosować można również śruby. Pierwszy sposób polega na przyklejeniu dwóch szyn. Jedną z nich mocuje się do blatu, drugą – do ściany. Ostatnim etapem jest wsunięcie w nie szyby. Drugi sposób to po prostu przykręcenie szyby śrubami do ściany. W tym przypadku powinno zastosować się gumowe uszczelki. Występuje, bowiem zmiana naprężenia szkła.

Więcej interesujących informacji na temat nowoczesnych szklanych wnętrz znajdziesz na stronie Beluglass: http://beluglass.pl/artykuly/. Firma Beluglass zajmuje się w produkcją i montażem szklanych elementów wyposażenia wnętrz.

Przeczytaj też