10 lamp które zachwycą każdego.

Oświetlenie to jedno z ważniejszych elementów stosowanych do tworzenia nastroju we wnętrzach. Przedstawiamy Wam dziesięć lamp, które naszym zdaniem są godne większej uwagi.

1. Memory Light

lampy-baloniki-3

Memory Light to lampy autorstwa Borisa Klimka. Wyglądają jak baloniki, które napompowane helem wzbiły się w górę. Jednak gdy pociągniemy za sznureczek nastaje jasność.

2. Druh Floor

designerka_lampa_1

Foto lampa Druh Floor została zaprojektowana przez Maćka Pawelskiego. Wykonana jest na bazie aparatu fotograficznego DRUH z lat 50 tych . Każda lampka Druh Floor jest jedyna w swoim rodzaju. A dlaczego? Ponieważ elementy do jej stworzenia to przedmioty, które były używane i mają po kilkadziesiąt lat.

3.  Lamp Lamp Ceramic

japonski-design-6

Żarówka o dwóch gwintach stworzona przez japońskiego designera Hironau Tsuboi wygląda niesamowicie, a co najważniejsze nie traci ani trochę na swojej funkcjonalności.

4. Leda

Jest to lampa, która łączy w sobie niezmienne od setek lat szkło formowane ręcznie z tym co najnowocześniejsze w technice świetlnej, czyli z diodami LED. Moduł LED schowany jest pod podstawą lampy a światło przenoszone jest światłowodowo przez łabędzią szyję lampy. Producent: Velt

5.  PaTaTaj

lampa-patataj-1

Stołowa lampa Patataj w kształcie konika na biegunach.  Świetny pomysł na oświetlenie zarówno we wnętrzach dla dzieci jak i  dla dorosłych. Producent: laskowscy design

6. Mr Maria

lampki_do_pokoju_dzieciecego_2

Mr Maria to studio projektowe z Amsterdamu założone przez duet Jannes Hak i Lennart Bosker. Studio te stworzyło lampki w kształcie króliczka Miffy, Niedźwiadka Nanuk, Słonika Anana i Kokeshi. Genialne oświetlenie do pokoju dziecięcego.

7. Hydrolampki

hydrolampka-6

Hydrolampki powstają z rurek metalowych i przyjmują najprzeróżniejsze kształty. Nawet pokrętło nie jest tylko elementem dekoracyjnym ale w pełni funkcjonalnym przełącznikiem.

8. Kafti

kafti-abazur-5

Produkty Kafti to oryginalny koncept, prosta forma, wyszukany detal. Ich lampy to proste, lekkie, przemyślane produkty do samodzielnego składania.

9. Stray Dog Designs

zyrandol-5

Wykonany całkowicie z papieru, a ściślej z encyklopedii żyrandol od Stray Dog Designs zrobi wrażenie na każdym kto go ujrzy.

10. Lumica

zarowki-edisona-1

Lumica wzorowana jest na klasycznych lampkach ze Stanów Zjednoczonych z lat 50 i 60 XX wieku. Lampka ta tworzy klimatyczne, ciepłe światło i wprowadza w niezwykłą atmosferę minionych lat.