Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Betonowy blat do kuchni i nie tylko.

Beton architektoniczny to materiał aranżacyjny o wielu zastosowaniach. Jest wysoce trwały i wbrew pozorom bardzo plastyczny. Z betonu architektonicznego powstaje obecnie wiele interesujących rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. Są to dodatki w postaci doniczek, świeczników,   płyt dekoracyjnych na ścianę, a nawet mebli.

 

Kolejnym przykładem jego wykorzystania jest blat, który świetnie sprawdza się w kuchni, łazience czy pracowni. Na potwierdzenie tej tezy możecie zobaczyć jak wygląda blat kuchenny w mieszkaniu, które mieści się na warszawskim Żoliborzu.  Blat został wykonany na specjalne zamówienie przez projektantów marki Morgan & Möller.  Już na pierwszy rzut oka widać, że beton architektoniczny jest perfekcyjnym dopełnieniem nie tylko we wnętrzach industrialnych. A wszystko za sprawą tego, że   doskonale łączy się z drewnem, ceramiką, czy choćby z intensywnymi barwami świeżych ziół.

betonowy_blat_1

betonowy_blat_2

betonowy_blat_3

 

Jeśli macie wątpliwości związane z funkcjonalnością takiego blatu to raczej nie ma się co martwić. Właściciel marki Morgan & Möller zapewnia, że jego intensywne użytkowanie zapewniają odpowiednie impregnaty dzięki którym beton staje się odporny na działanie wody oraz jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

betonowy_blat_4

betonowy_blat_5

betonowy_blat_6

 

Cóż, jego praktyczność, nowoczesny design, wszystko przemawia na jego korzyść.  Mnie osobiście najbardziej zachwyca niepowtarzalność. To, że w niektórych miejscach blat jest przetarty, przegryziony czy przebarwiony sprawia, że jest on unikatowy i niepowszedni.

 

betonowy_blat_7

betonowy_blat_8

betonowy_blat_9

Jeśli chcecie poznać więcej pomysłów na wykorzystanie betonu architektonicznego możecie przeczytać wcześniejsze artykuły o tej tematyce.

Przeczytaj też