Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Biały loft w Paryżu.

biały loft

Ten wyjątkowy biały loft mieści się w Paryżu. Nad projektem czuwała francuska firma architektoniczna Smoothcore Architects. Projekt przyjął nazwę „Aktywna abstrakcja”. Pierwsze co przykuwa oko to ściana, która cała zabudowana jest regałem. Warto też zwrócić uwagę na unikalne schody skonstruowane w taki sposób, aby spełniały również rolę regałów przeznaczonych na ukochane książki oraz czasopisma właściciela loftu.

Biały loft

Biel i wszelkie jej złamane odcienie towarzyszą nam wszędzie. Biały kolor to tło dla książek, które grają tutaj pierwsze skrzypce. To miejsce jest surowe i niemalże ascetyczne. Próżno szukać tutaj jakichkolwiek bibelotów i dekoracji. Nowocześnie urządzona przestrzeń ma sprawić, że będzie łatwo tu się skupić i oddać całkowicie lekturom.

biały loft
Nowoczesne schody

Unikalne schody

Zwróćcie uwagę w jaki sposób zostały zaprojektowane schody. Każdy ze stopni posiada otwartą przestrzeń i tworzy półkę na książki i czasopisma. Cała konstrukcja to jeden wielki nowoczesny regał. Schody w tym białym lofcie wyglądają jak dzieło sztuki. To rzeźba, która usytuowana jest w najlepszym możliwym miejscu salonu. Schody prowadzą na taras z ogrodem znajdujący się na dachu tego loftu. Tam można złapać oddech.

Schody z funkcją regału

Książki, książki, książki

Ściana znajdująca się przy schodach została zaaranżowana tak aby w całości pokrywał ją ogromny regał na książki. Pozostało tylko wolne miejsce na drzwi, które i tak jest otoczone półkami. W tym białym lofcie przestrzeń na książki jest najważniejsza.

biały loft
biały loft
biały loft

Biały loft z dużą jadalnią i kuchnią

W tej strefie loftu architekci też przewidzieli monumentalny mebel. To duża przeszklona dwustronnie witryna, która oddziela kuchnię od przestrzeni jadalnianej. Na półkach witryny znalazło się miejsce na sporą ilość talerzy, szklanek, kieliszków i innych naczyń. Witryna zamykana jest drzwiczkami wykonanymi z cienkiego szkła. Oprócz funkcji praktycznej, jaką pełni ten mebel (przechowywanie) spełnia on także funkcję reprezentacyjną (ekspozycja).

Jadalnia w lofcie
biały loft
biały loft
Ogromna witryna
biały loft

Łazienka w lofcie

Łazienka zaaranżowana jest w kolorze białym, ale tutaj znalazł się mocny akcent kolorystyczny. Mianowicie ścianka oddzielająca została zaprojektowana w kolorze granatu królewskiego.

Nowoczesna łazienka

Biały loft z ogrodem na dachu

Na dachu loftu znalazła się zielona strefa. Prowadzą do niej nowoczesne schody z salonu, które spełniają także funkcję regału na książki. Całość prezentuje się znakomicie.

Schody do ogrodu na dachu
biały loft - ogród

fot: Cécile Septet

Przeczytaj też