Dach – niezbędny element każdego domu.

montowanie dachu

W momencie gdy zastanawiamy się jakie pokrycie dachowe wybrać, aby spełniało nasze oczekiwania a jednocześnie było eleganckie i trwałe, staramy się zasięgnąć rady znajomych, przeszukujemy portale internetowe lub zdajemy się na własną intuicję. Zbiór takich danych jest zwykle nieuporządkowany, może zawierać także informacje sprzeczne, wprowadzające i tak już zdezorientowanego inwestora w błąd. Niniejszy artykuł poświęcamy więc wszystkim tym, którzy pragną znaleźć pomoc w kwestii wyboru dachu do swojego domostwa.

O tym, że warto postawić na fachową poradę specjalistów, nikogo nie trzeba przekonywać. Jeśli interesująca nas kwestia odnosi się zarówno do konstrukcji dachu, jego pokrycia, a także rozwiązań estetycznych, musimy zdać sobie sprawę, że jest to problem mocno indywidualny. Dobra firma, zajmująca się montażem oraz sprzedażą dachów (zob. Dachlux) musi przystosować ofertę pod konkretny rodzaj budynku, uwzględniając nasze wymagania oraz potrzeby. Wszystkie informacje, które znajdziemy w internecie, pozwolą nam jedynie zorientować się w temacie.

[alert type=white ]Nic nie zastąpi osobistego spotkania czy skonsultowania projektu ze specjalistą, który pomoże nam wybrać pokrycie dachowe, doradzi jak uniknąć podstawowych błędów związanych z budową dachu oraz powie czym kierować się w doborze dostosowanej do naszych potrzeb dachówki.[/alert]

Jesień i zima – miej się na baczności!

Pierwsza jesień i zima to czas największego sprawdzianu dla naszego dachu. Trudne warunki atmosferyczne oraz dodatkowe obciążenia w postaci śniegu czy silnego wiatru bardzo szybko pozwolą nam ocenić jakość i trwałość konstrukcji. Jeśli trafimy na zaufanego wykonawcę (zob. ofertę Dachlux), możemy spać spokojnie – nic niepokojącego nie powinno się bowiem dziać. W innym wypadku możemy spodziewać się np. przecieków lub podwiewania dachówek przez wiatr, co spowoduje, że woda będzie się dostawała pod pokrycie dachowe.

Najczęstsze błędy popełniane przez wykonawców

Podstawową pomyłką wykonawczą jest przede wszystkim błędne lub niedokładne wykonanie instalacji wentylacyjnej pod połacią pokrycia. Jakie są tego konsekwencje? Para wodna zamiast wydostawać się na zewnątrz, zatrzymuje się na materiale izolacyjnym, tym samym przyczyniając się do upośledzenia systemu docieplenia. A zależy nam przecież aby konstrukcja, w którą zainwestowaliśmy była nie tylko ładna i bezpieczna, ale przede wszystkim ciepła.

Dachówka – wybór na lata

Wśród szerokiego wyboru pokryć dachówki zasługują na szczególną uwagę. Obecnie najlepszymi parametrami wyróżnia się kilka produktów. Powinniśmy przyjrzeć się innowacyjnym dachówkom cementowym z powłoką akrylową. Nadaje ona produktowi połysku oraz zabezpiecza kolor przed blaknięciem czy zabrudzeniami. Warto także zwrócić uwagę na produkt wykonany z betonu – wytrzymały, o trwałym kolorze oraz gładkiej powierzchni. Mimo postępu technologicznego, najchętniej wybierana jest nadal dachówka ceramiczna – niezwykle wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne czy silne podmuchy wiatru. Ostatnimi czasy popularność zdobywa także pokrycie bitumiczne. Który wariant wybierzemy, zależy jedynie od naszych potrzeb i fantazji.

Zapisz