Fototapety, na których przedstawiony jest kominek: stylowe rozwiązanie dla nowoczesnego wnętrza.

Kwestia komfortowej, przytulnej atmosfery, leży po stronie umiejętnie dobranego materiału wykończeniowego – wizerunek kominka na ścianie, sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej stylowe i eleganckie.

Jeśli od dawna marzyliście o zakupie kominka, ale możliwości finansowe do tej pory was ograniczały – skorzystajcie z doskonałej alternatywy, wybierzcie piękne fototapety od Uwalls.

Gdzie dokładnie wykorzystać ten materiał wykończeniowy

Najlepiej wykorzystać taki materiał do dekoracji salonu. Waszym gościom z pewnością spodoba się tak kreatywne i nowoczesne rozwiązanie – kominki wyglądają niewiarygodnie realistycznie i pięknie. Warto jest zwrócić szczególną uwagę na miejsce na ścianie – kominek nie wszędzie będzie prezentował się stylowo. Właściciele małych mieszkań również mogą zastanowić się nad takim wykończeniem,ale najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie. Kominek można umieścić pod telewizorem, wówczas zdjęcie będzie wyglądało realistycznie. W pozostałych przypadkach należy trzymać się stylu pomieszczenia. Mile widziane są półki na książki, a także stolik i fotel – wygląda to efektownie i nowocześnie.

Aby obraz był jeszcze bardziej realistyczny, można skorzystać z różnych opcji obramowania, takich jak płytka lub cegła – z całą pewnością korzystnie wpłyną na wygląd waszego wnętrza i podkreślą jego wyjątkowość.

W przestronnych pomieszczeniach takie tapety sprawdzą się wprost idealnie – będą prezentowały się niewiarygodnie realistycznie i pięknie. Najważniejsze jest tutaj odpowiednie rozstawienie mebli, tak aby skupić uwagę na wybranym materiale wykończeniowym. Dekoracyjne kominki to doskonałe rozwiązanie nie tylko do salonu. Znakomicie wypełnią swoje zadanie w sypialni i pozwolą nie tylko zaoszczędzić na zakupie kominka z prawdziwego zdarzenia, ale uchronić od niebezpieczeństwa związanego z pożarem.

Umieszczenie takich tapet w kuchni to również właściwe posunięcie – rzecz tkwi w wyborze trafnego odcieniu i kolorystyki zdjęcia. Wszystko powinno wyglądać harmonijnie i ze sobą współgrać, kominek powinien być ozdobą kuchni, a nie psuć jej wygląd i ogólne wnętrze.

Kilka wariantów zdjęć

Dzisiaj nie trzeba ograniczać się przy wyborze – kolekcja zdjęć jest tak ogromna, że każdy z pewnością znajdzie idealny dekoracyjny kominek dla siebie. To może być nie tylko piękna panorama, ale również kominki narysowane kredkami – wszystko zależy od waszych upodobań.

Panoramiczne zdjęcia

Najczęściej są to duże dwory z kominkami, takie obrazki pozwalają stworzyć naprawdę niezwykłe i stylowe pomieszczenie. Obraz będzie wyglądał zachwycająco, jeśli odpowiednio dobierzemy kolorystykę, skupiając się na cechach pokoju. Żywe barwy najlepiej jest zastosować w kuchni – tutaj będą najwłaściwszym rozwiązaniem.

Realistyczny ogień

Tapety, na których przedstawione są języki ognia – piękne, stylowe, taki materiał wykończeniowy naprawdę potrafi być urzekający. Tapety tego typu najlepiej jest wykorzystać w salonie – idealny dodatek do urządzonego już wnętrza.

Narożne kominki

Wybór nowoczesnych ludzi, którzy chcą cieszyć się realistycznym i trójwymiarowym widokiem. Tapety będą idealnym rozwiązaniem dla nowych pomieszczeń z równymi ścianami. W przeciwnym razie należy położyć płytę kartonowo-gipsową, aby skorygować drobne defekty.

Wysokie okna

Można wybrać wizerunek kominka w pobliżu dużych okien. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością – wnętrze będzie wyglądało harmonijnie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto zamierza wizualnie powiększyć wymiary pokoju.

Namalowany kominek

Doskonały wybór dla dzieci – obrazek nie wygląda realistycznie, ale dziecku na pewno wpadnie w oko. Przy projektowaniu innych pomieszczeń niż pokój dziecięcy, motyw ten nie jest praktycznie wykorzystywany.

Jak prawidłowo dopasować styl

Tu należy wziąć pod uwagę jedną bardzo ważną zasadę – fototapety powinny wyglądać realistycznie i pasować do otoczenia. Nie należy kupować zdjęcia kominka, które w żaden sposób nie wpisze się w ogólny styl pomieszczenia. Warto wcześniej upewnić się, że każdy element wnętrza będzie tworzył spójną całość z wizerunkiem obrazu. Kominek najlepiej zastosować w bardziej nowoczesnych wnętrzach, ale i wnętrze w duchu „country” będzie wyglądało świetnie, jeśli ozdobimy je obrazem przedstawiającym duży kominek.

Jeśli pomieszczenie urządzone jest w stylu klasycznym, wybieramy proste obrazy, na których kominek wygląda maksymalnie realistycznie i surowo. W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzą się trójwymiarowe obrazy kominków – ważne, tylko aby zachować ogólną kolorystykę.

Po wybraniu materiału wykończeniowego i rozpoczęciu prac – warto zwrócić uwagę, na to, aby kominek idealnie wpasował się w styl pomieszczenia. Kiedy tapeta znalazła już swoje miejsce, wówczas można zatroszczyć się o dodatkowe elementy dekoracyjne, pozwalające stworzyć jeszcze bardziej spójny obraz.

W klasycznym wnętrzu warto pokusić się o meble o masywnym wyglądzie, rozmaite książki i półki dla nich. Niezwykłego smaku doda stolik kawowy i miękki fotel. Wszystko w dużej mierze uzależnione będzie od upodobań potencjalnego nabywcy i cech pomieszczenia.