Kamień dekoracyjny we wnętrzach.

kamień dekoracyjny, niebiesko szary kamień na ścianę

Szykowny, trwały, wszechstronny – kamień dekoracyjny jest często wybieranym dopełnieniem wielu wnętrz, zarówno tych mieszkalnych jak i również komercyjnych, czy użyteczności publicznej. Ten naturalny materiał pochodzący z wnętrza ziemi to idealny dodatek do kuchni, łazienki, salonu czy sypialni – dzięki niemu można wykreować zachwycające aranżacje.

Wybór rodzaju kamieni do wnętrza jest bardzo ważny – każdy z nich różni się nie tylko swoją kolorystyką i wzorem, ale również właściwościami, dlatego też powinno się zwrócić szczególną uwagę na wszystkie jego parametry. Tylko wtedy będzie mógł on wyglądać świetnie na lata, ponieważ nie będzie narażony na uszkodzenia w trakcie codziennych czynności.

Nie tylko marmur

Gdy mowa o kamieniu we wnętrzach, najczęściej wielu osobom na myśl przychodzi marmur – piękny i dostojny kamień o wielu interesujących barwach do wyboru, dlatego można dopasować go indywidualnie do danej przestrzeni. Poza tym do wnętrz wybierane są innego rodzaju kamienie, między innymi piaskowiec, trawertyn, granit i łupek, które również dostępne są w wielu zachwycających wzorach.

[alert type=white ]Granit oraz łupek to najbardziej odporne na zużycie kamienie naturalne. [/alert]

Charakteryzują się  one również niską nasiąkliwością co sprawia, że mogą być  z powodzeniem stosowane w kuchniach i łazienkach, czyli w miejscach, gdzie są one najbardziej narażone na wilgoć. Marmur, piaskowiec oraz trawertyn to z kolei kamienie, które wymagają regularnej impregnacji, ponieważ ich struktura powoduje, że są one bardziej narażone na powstawanie trudnych do usunięcia plam.

Na uwagę zasługują także kamienie półszlachetne, które cenione są w jubilerstwie i również mogą być one używane do wykańczania wnętrz. Agat, malachit, obsydian, jasper, kwarc – to tylko kilka z ich gatunków. Kamienie półszlachetne charakteryzują się nasyconymi kolorami o fantazyjnych wzorach, co powoduje, że są one ozdobą samą w sobie i na pewno będą grały we wnętrzach pierwsze skrzypce.

Kamień naturalny – gdzie go zastosować?

Jak zostało już wspomniane, kamienie naturalne mają wszechstronne zastosowanie – mogą być one wykorzystane do wykończenia kuchni i łazienki, między innymi na blaty, do obudowy ścian oraz na podłogi, również z kamieni wykonuje się parapety wewnętrzne, posadzki, schody, ponadto obudowy kominków, a nawet meble, na przykład stoły. Doświadczony specjalista w tej dziedzinie będzie mógł przygotować dla klienta efektowne elementy, które będą podkreślały styl wnętrza i sprawią, że będzie ono wyglądało jeszcze bardziej gustownie.

Gdzie zamówić kamień do wnętrz?

Elementy kamienne wykonuje się na indywidualne zamówienie, dlatego też na początku konieczne jest pobranie odpowiednich wymiarów, na przykład pod blat, parapet czy też do zabudowy łazienki. Zakładów kamieniarskich, które prowadzą tego rodzaju kompleksowe usługi, jest obecnie bardzo dużo, co powoduje, że wybór usług jest spory.

Do skorzystania ze swoich usług kamieniarskich zaprasza firma Gemaxum, która od lat specjalizuje się w realizacji zamówień na elementy z kamieni dekoracyjnych, w tym także kamieni półszlachetnych.