Psst! Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o zdrowym gotowaniu!

Kuchnia w skandynawskim stylu.

Zamknięta kuchnia o powierzchni około 12 metrów została zaprojektowane przez pracownię Kosakowski Studio. Projektanci w tym przypadku postawili na styl skandynawski w najsurowszym jego wydaniu. Nieduża przestrzeń została zaaranżowana ergonomicznie, a odpowiednio dobrane materiały sprawiają, że całość wygląda na dużo większą niż jest w rzeczywistości.

Trochę na przekór popularnemu otwieraniu kuchni na salon, ta pozostała oddzielnym pomieszczeniem. Zamknięta kuchnia musi być dobrze przemyślanym pomysłem. Użytkownik powinien odczuwać swobodę i przestrzeń. W przypadku rozwiązań typu: salon z aneksem kuchennym uzyskanie takiego efektu jest znacznie łatwiejsze niż w kuchniach zamkniętych. Jak więc architekci poradzili sobie w tym przypadku?

Projekt kuchni zamkniętej Kosakowski Studio.
Projekt kuchni zamkniętej Kosakowski Studio.
Projekt kuchni zamkniętej Kosakowski Studio.

Przede wszystkim postawili na biel, czyli na  prawdziwy styl skandynawski. Czyste ściany oraz fronty, błyszcząca połać szkła, elementy ze stali nierdzewnej oraz wszechobecna biel sprawiają, że kuchnia wygląda na większą niż jest w rzeczywistości. Długie, poziome okno powyżej blatu również powiększa optycznie przestrzeń. Inteligentne rozwiązania, sprzęty wysokiej jakości składają się na prawie laboratoryjne, efektowne wyposażenie. Aby całość nie była zbyt surowa, w kuchni pojawiły się czarne akcenty oraz naturalne drewno.

 

 

Projekt kuchni zamkniętej Kosakowski Studio.
Projekt kuchni zamkniętej Kosakowski Studio.

Wisienką na torcie są krzesła Masters autorstwa designera Philippe Starck’a. Masters to hybryda i zarazem hołd trzech innych genialnych krzeseł:  krzesła Serie 7 – Arne Jacobsena,  krzesła  Tulip Armchair – Eero Saarinena i  krzesła Eiffel Chair – Charlesa Eemesa. Jak Wam się podoba?

Przeczytaj też