Metal w domowej przestrzeni – elegancja na najwyższym poziomie.

Metalowe elementy, zdobienia, a nawet wykończenia mebli doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, dodając im charakteru. Może warto zatem zdecydować się na odważny krok i wprowadzić do swojego domu odrobinę nowatorskiej elegancji?

 

Meble i dodatki wykonane z metalu to propozycja dla osób, które nie boją się nowoczesnych rozwiązań i wciąż szukają nowych inspiracji. Metal jest doskonałym dodatkiem do salonu, pokoju dziennego czy sypialni – wystarczy jedynie określić proporcje i zgrać materiały, które posłużyły do produkcji mebli, np. aluminium z drewnem lub szkłem.

Czy to się opłaca?

Zakup mebli u producenta daje duże możliwości modyfikacji, dlatego należy dokładnie przemyśleć kwestię wyboru dostawcy, który zaoferuje rozwiązania indywidualne i kompleksowe. Metalowe meble są najczęściej wykonywane z aluminium, chociaż równie popularnymi surowcami są stal nierdzewna lub żeliwo uznawane za jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich materiałów produkcyjnych. Klientom bardzo często wydaje się, że meble metalowe są nudne i nadają pomieszczeniu nieco grobowy charakter. Wszystko zależy jednak od sposobu ich wykończenia, zdobienia oraz rodzajów okuć. Fantazyjne wzornictwo i delikatne zwieńczenia sprawiają, że meble wyglądają solidnie, ale jednocześnie nie przeciążają pomieszczenia. Nie ulega wątpliwości, że metalowe meble i wykończenia najlepiej prezentują się w dużych wnętrzach, w których nie przytłoczą pozostałych elementów wyposażenia. Ciężka metalowa szafa ustawiona na niewielkiej powierzchni wygląda dość kuriozalnie; do małych wnętrz pasują jednak metalowe wykończenia szafek czy półek, np. w kuchni.
Metalowe elementy dekoracyjne mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie w specjalistycznych punktach obróbki stali, które świadczą usługi laserowego cięcia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie zawmet.pl.

Metal i szkło

Wyroby metalowe prezentują się szczególnie korzystnie, jeżeli połączymy je ze szkłem. Nie musi być to szkło bezbarwne – równie ciekawe zestawienia uzyskujemy, łącząc metal ze szkłem piaskowym. Tego typu meble i akcesoria sprawdzą się w salonie, chociaż coraz więcej osób decyduje się na śmielsze rozwiązanie i kupuje metalowe łóżka, które sprawdzą się zarówno we wnętrzu urządzonym w stylistyce retro, jak i w wersji modernistycznej.
Meble i akcesoria metalowe z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Może warto zatem zastanowić się nad możliwością wprowadzenia chociaż drobnych metalowych elementów ozdobnych w swoje przestrzenie mieszkalne? To rozwiązanie, które naprawdę się opłaci.