Nie masz pomysłu na swoje wnętrze? Skorzystaj z porad architekta wnętrz.

plan, projekt, linijka, ołówek z gumką,
fot: pixabay.com

Projektowanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem. Najczęściej przekonujemy się o tym w momencie gdy chcemy odświeżyć stary wystrój lub nabywamy niewykończoną nieruchomość. Jakie dobrać kolory? Które meble będą odpowiednie? Jaki układ będzie najbardziej optymalny? Co zrobić z nieustawną łazienką? To tylko nieliczne pytania z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. W takich przypadkach warto skorzystać z porad architekta.

Duże zmiany to dużo problemów.

Korzystając z doświadczenia architekta wnętrz możemy zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, szczególnie w przypadku gdy planujemy większą przebudowę. Specjalista przygotuje dla nas koncepcję naszego wymarzonego wnętrza. Zapoznamy się z wizualizacjami, co jest niezwykle pomocne dla osób nieposiadających wyobraźni przestrzennej. Możemy być pewni, że architekt wnętrz właściwie rozplanuje instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne. Otrzymamy również należycie sporządzoną dokumentację techniczną całego projektu oraz wykaz wszystkich elementów wykończeniowych. A jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, architekt zajmie się także organizacją zamówień i nadzorem nad danym projektem. Odpowiednio przygotowany projekt pozwoli nam uniknąć błędów wynikających z naszej niewiedzy, które później mogą przełożyć się na dodatkowe nieplanowane koszty. Oczywiście zanim skorzystamy z usług architekta będziemy musieli sporządzić wcześniej umowę, w której znajdzie się wykaz zadań jakie będą na architekcie spoczywały. Możemy być jednak pewni, że wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem oraz unikniemy wielu niepotrzebnych stresów.

Małe metamorfozy.

W przypadku gdy chcemy przeprowadzić jedynie nieduże zmiany w naszych wnętrzach, a zupełnie brakuje nam pomysłu możemy skorzystać z porad dekoratora. Z reguły takie spotkania kończą się na jednorazowej wizycie, która trwa do kilku godzin. Dekorator zaproponuje nam konkretne porady pozwalające w szybki i niedrogi sposób odmienić wnętrze. Przystępna cena sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na taką pomoc. Jednorazowe porady polecane są szczególnie tym, którzy planują szybką przeprowadzkę lub chcą odświeżyć wygląd mieszkania przed sprzedażą. Zazwyczaj niedużym kosztem możemy znacznie podnieść atrakcyjność oraz wartość naszego lokum. Niektóre firmy oferują również swoją pomoc zdalnie: telefonicznie lub poprzez kontakt mailowy. Taką usługę można zamówić na przykład na stronie www.ekskluzywnewnetrze.pl. W dzisiejszych czasach, w momencie gdy mamy bardzo napięty grafik, jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Jakie są plusy zatrudnienia fachowca?

[alert type=white ]- Oszczędność czasu

– Oszczędność pieniędzy

– Zaplanowany budżet

– twórcze porady

– możliwość obejrzenia projektu na wizualizacjach

– możliwość skorzystania ze sprawdzonych wykonawców

– pomoc techniczna

– porady zdalne[/alert]

Gdzie szukać fachowca?

Jeśli zdecydujecie się na zatrudnienie architekta wnętrz lub dekoratora warto jest wybrać kogoś o ugruntowanej pozycji. Być może któryś z naszych znajomych korzystał z pomocy architekta. Jeśli był zadowolony warto skorzystać z takiego kontaktu. Również w sieci można znaleźć bardzo dużą bazę solidnych projektantów, którzy chętnie pomogą rozwiązać nasze problemy. Jedno jest pewne, jeśli zależy nam na czasie, marzy nam się estetyczne wnętrze i nie mamy doświadczenia w projektowaniu wnętrz, w takim wypadku warto zatrudnić architekta wnętrz lub dekoratora.