Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nowe oblicze starego wnętrza.

wnętrze z cegłą, zielone okna, drewniany strop

Każdy z nas potrzebuje z czasem zmian. Kobiety zmieniają fryzury, kolor włosów, sposób nakładania makijażu.  Mężczyźni mają również swoje potrzeby. Jednak to  najczęściej kobiety potrzebują całkiem nowych rozwiązań dekoratorskich w swoim domu. Zapewne ma to związek z większą wrażliwością estetyczną kobiet. Na ogół przeobrażenia  zaczynamy  od  salonu.

Aby odświeżyć wygląd starego wnętrza nie musimy przeprowadzać wielkich rewolucji.  Zazwyczaj metamorfozy   rozpoczynamy od wprowadzenia nowej kolorystyki na ścianach. W większości przypadków   nie zmieniamy  jej diametralnie i nic  w tym dziwnego. Wynika to z naszego zdrowego rozsądku, który podpowiada nam, że nie warto całkowicie zmieniać czegoś co było dobre, szczególnie jeśli poprzednie kolory dobrze współgrały z pozostałymi elementami wystroju. Czasami już wprowadzenie niedużej modyfikacji polegającej na pokryciu tylko jednej ściany farbą może przynieść niesamowite efekty. Mowa tutaj o farbie tablicowej, która sprawi, że pozornie stara i nudna ściana może przemienić się w centralny punkt całego domu.

Aranżacja salonu z całą pewnością wymaga bujnej wyobraźni i kreatywności. Oprócz dopilnowania kwestii związanych z malowaniem, takich jak choćby dobór kolorów farb, dobrze jest również poświęcić sporo uwagi starym i wysłużonym meblom, drzwiom i innym elementom wyposażenia. Czasem zamiast zamieniać je na nowe, warto przeprowadzić małą renowację, która odświeży ich wygląd i  przywróci dawny blask. Warto przyjrzeć się swoim starym przedmiotom. Być może posiadają one pewne ukryte walory, które można z powodzeniem wyeksponować (na przykład zdobienia, okucia). Renowacja starych mebli to również podejście ekologiczne, które w dzisiejszych czasach jest bardzo cenione. Nie jest to też zadanie skomplikowane. Dziś w XXI wieku, pomysły na metamorfozę mebli oraz sposoby ich renowacji można z powodzeniem odszukać w sieci. Od nas wymagana jest jedynie odrobina wysiłku i determinacji, a potem przychodzi satysfakcja.

apartament

Przy odrobinie wyobraźni i zastosowaniu odpowiednich środków można z powodzeniem dokonać zdumiewającej rearanżacji salonu, a także każdego innego pomieszczenia w domu. Dostępne obecnie na rynku farby i impregnaty do drewna otwierają przed pomysłowym właścicielem domu, mieszkania przeogromne możliwości, ograniczane bardzo często jedynie przez wyobraźnię. Warto tutaj sobie zdać sprawę, że przy stosunkowo niedużym wysiłku można osiągnąć zachwycające efekty bez konieczności wynajmowania profesjonalnej ekipy remontowej. Jeśli meble nie są zniszczone to obejdziemy się bez pomocy stolarza, czy firm które zajmują się na co dzień renowacją mebli i elementów drewnianych. A dodatkowo w przypadku samodzielnie zaaranżowanych i wprowadzonych w życie zmian satysfakcja jest zdecydowanie większa.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przeczytaj też