Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Odpowiednie meble do różnych pomieszczeń.

Każde mieszkanie i dom składa się z wielu przeróżnych pomieszczeń. Mają one najrozmaitsze zastosowanie. W sypialni, salonie i jadalni spędzamy czas w zupełnie inny sposób, zatem zupełnie inaczej każde z nich musi wyglądać, począwszy od ścian i podłóg, przez umeblowanie na dodatkach skończywszy. O ile dobranie podłogi oraz koloru ściany nie sprawia zbyt wielu kłopotów o tyle dobór mebli w taki sposób, aby pasowały do ogólnego wystroju to zadanie niełatwe. Przyjrzyjmy się zatem czterem popularnym pomieszczeniom.

 

Sypialnia

Bez dwóch zdań, w naszym domu lub mieszkaniu sypialnia to najważniejsze pomieszczenie. Takie miejsce jest po prostu nieodłącznym elementem każdego domu. Ciężko jest sobie wyobrazić, aby brakowało w nim miejsca na łóżko, czy chociażby nawet materac. Oczywiście, sypialnia nie musi być oddzielnym pomieszczeniem, może być tylko wydzieloną przestrzenią z pokoju dziennego, salonu czy nawet biura. Wyposażenie takiego miejsca jest jednak istotne. Najważniejszym elementem wyposażenia jest wspomniane wyżej łóżko. Łóżko powinno gwarantować wygodę oraz regenerację naszego organizmu. Istotnym elementem jest dobranie odpowiedniego materaca. Osoby mające problem z kręgosłupem mogą dziś wybierać spośród linii materacy ortopedycznych. Ważną rolę odgrywają również szafy i szafki. Powinniśmy mieć do nich łatwy dostęp.

Salon

Jest to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu przeznaczonego na relaks. Dlatego w salonie warto również zadbać o wygodę i funkcjonalność. Wygodny salon nie może obejść się bez takiego wyposażenia jak kanapy i fotele, na których możemy wygodnie usiąść, odprężyć się, obejrzeć dobry film, czy przeczytać ciekawą książkę. Warto również zainwestować w stolik, choćby kawowy, na podręczne przedmioty. Często w salonie umieszcza się nieduże regały, kredensy czy szafki mieszczące przedmioty codziennego użytku, dokumenty czy elegancką zastawę. W salonie warto też wygospodarować nieco miejsca na ozdoby, dzięki którym można ożywić nieco tą przestrzeń.

Kuchnia i jadalnia

W przypadku dużych domów i mieszkań, kuchnia i jadalnia bywają dwoma odrębnymi pomieszczeniami. W mniejszych wnętrzach są one zwykle ze sobą połączone. Oprócz sprzętu AGD, dobrze jest wyposażyć kuchnię w duży i wygodny blat, szczególnie, gdy jesteśmy miłośnikami gotowania. Na pewno ważne są szafki kuchenne, które mieszczą zarówno artykuły spożywcze jak również garnki i zastawę. W jadalni zaś powinny znajdować się wygodne krzesła oraz stół, który jest w stanie pomieścić wszystkich domowników.

Źródło: www.Intiaro.com/pl

Przeczytaj też