Okna, bramy i drzwi w oryginalnym stylu.

źródło: ryterna.pl

Czy bramy, drzwi lub okna mogą zostać uznane za dzieła sztuki użytkowej? Co zrobić, aby podkreślić ich charakter i dopasować go do oczekiwań właściciela posesji? Czy stalowe aplikacje i wykleiny to dobry sposób na ozdobienie drzwi lub bram?

 

Ozdoby i aplikacje na drzwi i bramy to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie indywidualność oraz idą z duchem czasu. Proste, eleganckie wzornictwo przykuwa uwagę wszystkich odbiorców i sprawia, że front naszej posesji prezentuje się niezwykle efektownie na tle przeciętnych i szarych wjazdów. Oto kilka propozycji ozdobienia domowych przestrzeni oraz garść podpowiedzi, z których dowiecie się, jakie rozwiązania są obecnie najbardziej popularne wśród klientów.

źródło: ryterna.pl
źródło: ryterna.pl

Aplikacje dekoracyjne

W ofercie producentów aplikacji dekoracyjnych na drzwi, okna oraz bramy znajdziecie ciekawe i unikalne wzory, które dopasują się do każdego typu wnętrza i nadadzą mu indywidualny charakter. Wybierając ozdoby wykonane z trwałych i solidnych materiałów, np. stali nierdzewnej, możecie mieć pewność, że nawet kilka lat od chwili zakupu nie stracą one na jakości, a także nie zmienią swojego kształtu. Aplikacje ze stali wcale nie muszą być nudne, jednostajne i ograniczone do prostej paskowej kompozycji. Przykładowo w ofercie firmy Ryterna Polska Sp. z o.o. znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na ozdobienie bramy garażowej, m.in. wzór fortepianowy.

ozdobne_bramy_garazowe_2
źródło: ryterna.pl

Oprócz standardowych aplikacji nakładanych bezpośrednio na gładką powłokę drzwi lub skrzydeł garażowych producenci oferują folie matowe dekoracyjne nieprzezierne o różnych kolorach i nowoczesnym wzornictwie. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się folie zdobione kropeczkami, paseczkami oraz regularnymi, symetrycznymi wzorkami. Równie popularne są folie dekoracyjne o mocno geometrycznych kształtach przywodzących na myśl architekturę modernistyczną i eklektyczną.

źródło: ryterna.pl
źródło: ryterna.pl

Czy wszystkie bramy mogą być zdobione?

Stalowe aplikacje najlepiej komponują się z bramą bez przetłoczeń, która stanowi esencję nowoczesności i modernistycznego designu. Ozdobniki mogą występować samodzielnie bądź współistnieć z wszelkiego rodzaju okienkami akrylowymi. Aby podkreślić unikalny klimat domu i sprawić, że wyróżniki nabiorą szczególnego charakteru, warto zastanowić się nad zakupem bramy w oryginalnych kolorach, np. pomarańczowym. Zwolennicy prostej elegancji mogą natomiast wybrać bramę w kolorze rdzy, antracytu bądź stali nierdzewnej. Wbrew pozorom stalowe wykończenie nie przytłacza podobnych, stalowych aplikacji dekoracyjnych – aby zachować pożądany kontrast, wybierzcie jednak czarne lub ciemne elementy zdobnicze.