Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Ponadczasowy design z drewna.

Drewno to materiał aranżacyjny, który nigdy nie wyjdzie z mody. Drewno jest z nami od wieków, świetnie łączy się z innymi materiałami takimi jak szkło czy metal, nadaje również wnętrzom niepowtarzalnego, przyjaznego charakteru. Drewno odnajdzie się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu.

 

Obecnie projektanci stawiają najczęściej na surowe wykończenie swoich przedmiotów, tak aby uwydatnić piękno, walory naturalnego drewna. To bardzo dobrze, gdyż niezaprzeczalnie najpiękniejsze jest drewno w swojej pierwotnej formie.

Stołek ½ od Witamina D to połączenie drewna dębowego oraz metalowego elementu wycinanego laserowo. Genialny kontrast nadaje stołkowi wyjątkowy wygląd. Dzięki temu, że stołek jest stabilny może pełnić także rolę małego stolika. Właściciele marki Witamina D Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz do materiału jakim jest dąb podchodzą z szacunkiem i starają się jak najbardziej wyeksponować jego walory do jakich można zaliczyć niewątpliwie urokliwe usłojenie, ciepły kolor oraz szlachetny charakter.

stolek1_2_witamina_d_1

 

MOON to krzesło dębowe, którego autorem jest projektantka Iwona Kosicka. Krzesło charakteryzuje się prostym designem. Jest ono trwałe i funkcjonalne. Projektantka poprzez tworzenie swoich projektów chce odnowić w świadomości Polaków znaczenie słowa rzemiosło, które w ostatnich czasach może kojarzyć się z czymś staromodnym. A prawdziwe rzemiosło to synonim wysokiej kultury pracy oraz ponadprzeciętnych umiejętności osób, które tworzą swoje przedmioty.

krzeslo_moon_iwona_kosicka

 

Architekt i rzeźbiarz Mirosław Nizio to właściciel marki Nizio Interior. Jednym z interesujących projektów jakim może poszczycić się marka jest monumentalny stół, którego blat wykonany jest litego mahoniowego drewna. Idealną fakturę uzyskano dzięki, wielokrotnemu olejowaniu oraz ścieraniu. Kontrastem dla blatu jest podstawa ze stalowych profili. Takie połączenie wykreowało mebel, który wygląda lekko i subtelnie.

stol_mahoniowy_nizio_interior

 

KAKAZU to marka, która zaprojektowała dziecięcy taborecik z całkowicie bezpiecznych materiałów. Taborecik wykonany jest ręcznie z drewna brzozowego i bukowego. Misją polskiej marki KAKAZU jest „REDUCE REUSE RECYCLE we wzornictwie i wnętrzu”.

kakazu_taborecik

 

MAX to lampa marki FLAPO, która wykonana jest ręcznie z drewna sosnowego. Prosty design, precyzyjnie dobrane proporcje to cechy, które wyróżniają ten projekt. W podstawie ukryte jest obciążenie, aby lampa posiadała perfekcyjną stabilność.

lampa_max_flapo

 

O zegarach TIKU TIK już wspominaliśmy wcześniej.  Minimalistyczne, nowoczesne i sympatyczne. Wykonane w całości z drewna dębowego, orzecha europejskiego lub orzecha amerykańskiego łączą ciepło wykorzystanego materiału z minimalistyczną formą.

zegar_tikutik_1

 

Przeczytaj też