Postaw na letnie orzeźwienie z wodą gazowaną.

woda gazowana
Fot. Karim Ghantous. Unsplash.com

Lato w pełni a wraz z nim pierwsze upały. W tym gorącym okresie warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, bo picie wody mineralnej sprzyja naszemu zdrowiu. Woda nawadnia nasz organizm i sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna.

Ile wody pić

Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu szczególnie w okresie letnim. Wtedy właśnie temperatury na słupkach rtęci mocno wzrastają. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) osoby dorosłe powinny spożywać dziennie co najmniej 2-2,5 litra wody. W przypadku intensywnego wysiłku powinno się wypijać nawet do 4 litrów wody dziennie. Niektórym zwykła woda na tyle nie smakuje, że osiągnięcie tego stanu może być trudne. Na szczęście istnieje na to pewne rozwiązanie. Jest nim woda gazowana.

Czy picie wody gazowanej jest zdrowe?

Woda gazowana to po prostu zwykła woda do której dodany jest dwutlenek węgla. To właśnie on sprawia, że ta ma bąbelki oraz jest lekko musująca. Picie wody gazowanej nie ma żadnego szkodliwego wpływu na nasze zdrowie jeśli pijemy ją w normalnych ilościach. Warto zaznaczyć, że niektóre osoby mogą być wrażliwe na gaz i przy jego spożywaniu mogą odczuwać pewien dyskomfort. Jednak dla zdecydowanej większości osób picie wody gazowanej jest zupełnie bezpieczne. Woda z bąbelkami tak samo dobrze nawadnia jak wariant niegazowany. Jest ona więc dobrą alternatywną dla tych, którzy nie przepadają za smakiem wody niegazowanej.

Dzięki zawartości bąbelków taka woda jest dla niektórych osób bardziej smakowita. Gaz w niej zawarty orzeźwia i może pobudzać chęć do sięgania po następny łyk. Dzięki temu zwiększa się ilość wypitej wody w ciągu dnia.

Mocniejszy Gaz – bardziej intensywne doznania.

Nałęczowianka wprowadziła na rynek nowy wariant dla dotychczasowej wody gazowanej – Mocniejszy Gaz. Hasło przewodnie towarzyszące odsłonie tego produktu brzmi: „Pragnij mocniejszych wrażeń”. Mocniejszy Gaz to ten sam skład mineralny wody, ale większe nasycenie dwutlenkiem węgla. To także nowa zielona szata graficzna na butelce.

Nałęczowianka pochodzi z naturalnych źródeł, gdzie podczas 20 letniej podróży przez pokłady skał, nasyca się cennymi minerałami.

Nałęczowianka Mocny Gaz
fot. Materiały partnera

Mocniejszy Gaz to kompozycja 7 minerałów: wapnia (118 mg/l), potasu (3,84 mg/l), magnezu (21,2 m/l), fluorków (0,27 mg/l), chlorków (14,7 mg/l), sodu (10,9 mg/l) i wodorowęglanów (449 mg/l).

Woda dostępna jest na półkach sklepowych w trzech rozmiarach – 0,5 L, 1 L, 1,5 L. Każdy więc powinien znaleźć odpowiednią wielkość butelki dla siebie.

Ekologiczne podejście – Recykling dla przyszłości

Butelki Nałęczowianki powstają z atestowanego tworzywa PET. Dodatkowo Nałęczowianka angażuje się w praktyki zrównoważonego rozwoju, dbając o ochronę środowiska oraz przyszłości naszej planety.

Butelka Nałęczowianki Mocniejszy Gaz jest taka sama jak w przypadku dotychczasowego gazu oraz delikatnego gazu. Powstaje ona z atestowanego tworzywa PET. Robi to między innymi w ramach działań „Jak nie NAŁ to kiedy?!”. W kampanii zachęca do właściwej segregacji butelek i wrzucania ich do żółtego kosza, co pozwala na recykling i dawanie im „drugiego życia ”.