Reality – pierwsza ikona Sitag.

ikony_sitag

Sitag Formy siedzenia istnieje od 20 lat. Z tej właśnie okazji powstał projekt dzięki któremu możecie zapoznać się z jej najciekawszymi produktami oraz poznać historię ich powstania. A wszystko dzięki cyklowi dziewięciu grafik pt. „Ikony SITAG”, które przygotował znany poznański rysownik Andrzej Dobosz. Interesujące kolaże odkryją kulisy, inspiracje oraz konteksty powstawania projektów najlepszych foteli biurowych marki Sitag. Projekt ten ma również zachęcić do dyskusji o tym, czy prawdziwy design może konkurować z produktami odtwórczymi? Czy istnieje granica konkurencji cenowej i czy mamy szansę uciec przed uniformizmem?

 

Fotel Reality – pierwsza ikona Sitag.

fotel_reality_a_dobosz

Lata osiemdziesiąte to Punk oraz hasła „No future”. To również bunt młodych ludzi przeciwko konsumpcjonizmowi. W tej chwili byli buntownicy zostali realistami i pracują w biurach wielkich korporacji. Sztandarowe hasła odeszły w zapomnienie… Może nie do końca. Hasło Punk’s Not Dead! przypomina im teraz  fotel Reality marki SITAG, który stał się ich sojusznikiem.

fotel_reality_1

Twórcą tego fotela jest Uli Witzig. Fotel powstał w latach osiemdziesiątych XXw.  Inspiracją była oczywiście buntownicza kultura tamtych czasów oraz sprzeczności pomiędzy: mieć i być, korporacją i sztuką ulicy, hedonizmem i kontestacją, salą konferencyjną i koncertem punkowym. Fotel Reality odnajdzie się w każdej przestrzeni. Ogromne możliwości wykończeniowe (kolorystyka, tapicerka), ergonomia oraz dynamiczny kształt sprawiaj, że nie wyjdzie on z mody.

fotel_reality_2

Choć na pierwszy rzut oka Reality jest stworzony dla wielkich korporacji, w których salach konferencyjnych zapadają ważne decyzje o zasięgu globalnym, ma w sobie wewnętrzny pazur, nieoczywistą zadrę, ostry rys, który nadają mu charakterystyczne trójkąty

– mówi Andrzej Dobosz, twórca grafik w ramach kampanii „Forma to diagram sił. Ikony SITAG”.

Więcej informacji o fotelu Reality  znajdziecie na stronie:  www.sitag.pl