Różnice między klimatyzatorem fujitsu a mitshubishi, czyli który lepiej wybrać?

Posiadanie klimatyzacji, czy to w domu, czy też w pracy to marzenie wielu z nas. Klimatyzator jest w stanie zapewnić nam wysoki komfort życia i dobre samopoczucie w każdych warunkach atmosferycznych. Jednak decydując się na zamontowanie klimatyzacji, nie wybierajmy urządzenia pierwszej lepszej firmy, ponieważ może się okazać, że odmówi posłuszeństwa zaraz po uruchomieniu.

 

Po co nam klimatyzacja?

Klimatyzator jest prostym i skutecznym sposobem na zapewnienie przyjemnej temperatury w pomieszczeniu, kiedy na zewnątrz panują nieznośne upały lub siarczyste mrozy. Zadaniem klimatyzacji jest utrzymanie należytej czystości powietrza, jego temperatury i wilgotności w zamkniętych pomieszczeniach, przy pomocy odpowiednich urządzeń.
Obecnie na rynku jest mnóstwo modeli w atrakcyjnych cenach, jednak wybierając klimatyzację powinniśmy skupić się na urządzeniach najwyższej jakości, jak np. klimatyzatory marki Fujitsu czy Mitshubishi (dostępne w ofercie firmy Klima-Premium).

Klimatyzatory Fujitsu

Klimatyzatory Fujitsu są dostępne w różnych opcjach. Możemy nabyć urządzenia naścienne, kasetonowe, przypodłogowe, przysufitowe a także kanałowe. We wszystkich tych modelach zostały zainstalowane innowacyjne systemy sterowania.
System I-PAM pozwala na uzyskanie wysokiego napięcia i wysokiej mocy od razu w momencie uruchomieniu urządzenia. Dodatkowo ustawiona temperatura utrzymywana jest przy niskiej wartości napięcia w czasie pracy urządzenia. Poprzez zastosowanie tego systemu możliwa jest większa wydajność i większa oszczędność energii.
System V-PAM umożliwia wytworzenie wyższego napięcia zasilania, co powoduje rozszerzenie zakresu regulacji prędkości obrotowej sprężarki. Ta zaawansowana technologia sterowania zwiększa maksymalne obroty sprężarki i podnosi efektywność pracy całego klimatyzatora.
Urządzenia marki Fujitsu są wyposażone wyłącznie w silniki prądu stałego, co minimalizuje straty energii i redukuje pobór mocy. Rozwiązanie to umożliwia także osiągnięcie wysokiej prędkości obrotowej silnika wentylatora, co zwiększa intensywność wymiany ciepła.
Produkty Fujitsu wyposażone są także w funkcję automatycznego czyszczenia filtra, która zapewnia czyste powietrze przy jednoczesnym ograniczeniu strat wydajności.

Klimatyzatory Mitshubishi

Mitshubishi Electric z powodzeniem rozwija swoją działalność w technologii klimatyzacji. W ofercie tej firmy znajdziemy różne modele, wśród których każdy natrafi na coś odpowiedniego dla siebie. Znajdziemy tutaj uniwersalne klimatyzatory (Mr. Slim) odpowiednie dla średniej wielkości budynków tj. sklepy, hotele czy biura oraz małe centrale klimatyzacyjne (Lossnay), które są wyposażone w nowoczesny system odzysku energii cieplnej.
Klimatyzatory Mitshubishi firmy to także niewielkie urządzenia do zamontowania na ścianie, podłodze, w suficie oraz jako instalacje kanałowe. Dzięki swojej konstrukcji doskonale dopasowują się do wewnętrznych elementów dekoracyjnych.
W ofercie firmy Mitshubishi dostępne są także systemy Citi Multi, gdzie możliwe jest połączenie nawet do 32 jednostek wewnętrznych różnego rodzaju. Cechuje je prosta instalacja, którą można przeprowadzić w każdym budynku, bezproblemowa kontrola, tania eksploatacja i serwis.

Wybór pomiędzy tymi dwiema markami nie jest prosty, ponieważ obydwie są godne uwagi. Oferują wydajne, funkcjonalne urządzenia wysokiej jakości. Aby uzyskać pełen obraz ich możliwości, warto zasięgnąć opinii specjalisty w tej dziedzinie (np. z firmy Klima-Premium), który doradzi nam odpowiedni klimatyzator, dopasowany do naszych potrzeb.