Rewolucja w świecie ceramiki sanitarnej.

Podczas Międzynarodowych Targów Meblowych 2014 w Mediolanie marka Laufen zaprezentowała możliwości SaphirKeramik – rewolucyjnego materiału, który pozwala tworzyć trwałe, lekkie i filigranowe formy. Za przykład posłużyły projekty, które stworzyli Konstantin Grcic oraz Toan Nguyen.

Estetyka szczegółu

Projekt: Konstantin Grcic

konstantin_grcic
SaphirKeramik_Grcic_01

Spotkanie z marką Laufen oraz z możliwościami, jakie oferuje SaphirKeramik stało się niezwykłym i bardzo atrakcyjnym wyzwaniem dla niemieckiego projektanta Konstantina Grcica. Jego celem było wydobycie wartości jaką jest przemysłowa dokładność oraz możliwość dopasowania przedmiotów do indywidualnych potrzeb w pracy projektanta. Stało się to możliwe dzięki maksymalnemu skupieniu na szczegółach projektu takich jak zaokrąglone kształty, wzór oraz faktura. Przedmioty powstałe w wyniku tej unikalnej gry są połączeniem ozdobnych geometrycznych kształtów powstałych dzięki niezwykłej technologii.

Magiczny pierwiastek

Projekt: Toan Nguyen

Toan_Nguyen
SaphirKeramik_Nguyen

Projekt umywalki Toana Nguyena, inspirowany jest klasycznym, tradycyjnym podejściem, przełamanym w niezwykły i innowacyjny sposób. W efekcie połączenia właściwości takich jak niespotykanie cienkie ścianki i delikatność, powstała niemal płynna forma. Istotą jej elegancji jest ultra czysty design, na nowo definiujący granice możliwości twórcy oraz określający nieznane dotąd funkcje.