Schody stalowe? Nie takie straszne!

Schody są niezbędne w każdym domu składającym się z więcej niż jednej kondygnacji. Ich wybór może wydawać się dość prosty, lecz nie powinniśmy go traktować jako nieprzyjemną konieczność. Odpowiedni kształt czy materiał może kompletnie zmienić nastrój w danym pomieszczeniu, stąd też nie ignorujmy siły, jaką niesie za sobą te kilkanaście stopni z barierką.

W ofertach wielu sklepów i producentów da się zauważyć zyskujący na sile trend – wykorzystywanie stali. Czy jest to dobry pomysł? Dziś wraz ze sklepem FontanotShop postaramy się odpowiedzieć na te i inne trapiące was pytania.

Już nie tylko w magazynach

Schody ze stali mogą być zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Dzięki swojej trwałości będą się świetnie prezentować nawet po kilkudziesięciu latach. Dziś, klienci, poszukując inspiracji w stylu industrialnym lub czysto minimalistycznym, coraz przychylniejszym okiem spoglądają na ten z pozoru surowy i niepasujący do domu materiał.

Źródło: https://pl.fontanotshop.com/schody/sklep-przez/schody-stali.html

Mocne strony

Wykorzystanie stali w budowie schodów ma znacznie więcej zalet niż mogłoby się nam wydawać. Przede wszystkim, jest to materiał bardzo plastyczny, więc możliwości jej kształtowania ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia. Przy zachowaniu tej cechy, są także bardzo lekkie, a ich montaż wydaje się drobnostką, gdy będą zestawione z chociażby żelbetonem czy dębiną. W porównaniu do drewnianego odpowiednika mogą zajmować bardzo mało miejsca, a poszczególne elementy mogą być bardzo cienkie. Osiągnięty efekt może sprawić, że nasze pomieszczenie stanie się optycznie bardziej przestronne.

Słabe strony

Warto też wspomnieć o wadach, które gdy się zastanowimy, nie są aż tak kłopotliwe. Stal jest znaczniej sztywniejsza, przez co chodzenie po nich, może być bardziej męczące dla naszych stóp. Co więcej, gdy już wspomnieliśmy, dla niektórych ten materiał może być zbyt chłodny w dotyku. Inną słabą stroną może być to, że każde stuknięcie czy uderzenie będzie wyraźnie słyszalne.

Podsumowanie

Jeszcze kilka lat temu schody metalowe były jednoznacznie kojarzone z pomieszczeniami użytkowymi, takimi jak wszelkiego rodzaju magazyny. Dziś jednak sytuacja uległa sporej zmianie i stal jest bardzo popularna wśród osób szukających prostoty i minimalizmu w codzienności swojego ogniska domowego. Drewno to nie jedyna poprawna opcja!