Soft loft.

mały loft, salon, dywan ze skóry, biała cegła

Ultra Nova to kolejny etap wrocławskiej inwestycji „Nowa Papiernia” gdzie poprzemysłowy budynek został zagospodarowany na lokale mieszkalne utrzymane w loftowej stylistyce. Tam też można obejrzeć na żywo pokazowy „soft loft” o powierzchni 46 metrów i wysokości 2,7 metra.

Projekt aranżacji pokazowego soft loftu przygotowała pracownia Cutout Architects. Zgrabne połączenie wyrazistej czarno-białej kolorystki z ciepłym drewnem i dodatkami w żółtych odcieniach tworzy bardzo przyjemną atmosferę. W projekcie architekci nawiązali również do cegły i betonu – elementów z których słynie Nowa Papiernia. Jedna ze ścian pokryta jest ręcznie robioną cegłą pomalowaną na biało. Na przeciwległej ścianie znajduje się beton dekoracyjny, który jest genialnym tłem dla grzejnika firmy Zahnder (model Charleston). Designerski model świetnie współgra z loftowym wnętrzem. Salon został połączony z aneksem kuchennym, a sypialnia została wydzielona jak swego rodzaju półwysep, który jest finezyjnie zanurzony w salonie – otoczony łazienką, balkonem i przedpokojem. Jedna ze ścian sypialni jest przeszklona, można ją oczywiście w razie potrzeby „zamknąć” zasłoną. Takie rozwiązanie tworzy wrażenie otwartej przestrzeni. Wnętrza wydają się większe i są bardziej doświetlone. Podział strefy między kuchnią a salonem rozgranicza stół jadalniany. W łazience jedną ze ścian ozdobiły portugalskie płytki azulejo, które od razu na myśl przywodzą słoneczną Lizbonę.

soft_loft_1 soft_loft_2 soft_loft_3 soft_loft_4 soft_loft_5 soft_loft_6

Ultra Nova powstanie na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu jako drugi etap cieszącej się popularnością inwestycji Nowa Papiernia – dokładnie w podwórzu przy ul. Kościuszki 130 a-c, tuż obok budynków pierwszego etapu, w których znajdują się lofty i wysokie mieszkania New Line (wykończone w klimacie loftów).