Psst! Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o zdrowym gotowaniu!

Tatou Bains – grzejnik promiennikowy.

Grzejnik promiennikowy Tatou Bains marki Atlantic to wygodne rozwiązanie do łazienki i kuchni. W łazience tuż przed kąpielą pozwoli szybko podnieść temperaturę o kilka stopni, w kuchni za to powstrzyma straty energii podczas wietrzenia oraz zatroszczy się o czyste powietrze.

 

Tatou Bains gwarantuje silniejsze odczucie ciepła niż grzejnik konwekcyjny, zużywając przy tym tą samą ilość energii. Grzejnik promiennikowy uzyskuje lepszy komfort cieplny w stosunku do grzejnika konwekcyjnego dzięki wykorzystaniu w swojej pracy frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych – czyli efektu zbliżonego do promieniowania słonecznego.

promiennik_do_kuchni_i_lazienki_3

Grzejnik promiennikowy w łazience.

Optymalną temperaturą do kąpieli jest około 24 stopnie Celsjusza. Z reguły taka temperatura przydaje się rano oraz wieczorem, a w innych porach może ona być niższa. Grzejnik promiennikowy Tatou Bains szybko podniesie temperaturę oraz sprawnie rozprowadzi ciepło w całym pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie zaopatrzone jest w dwa uchwyty, które ułatwiają ogrzewanie ręczników. Jest to niezmiernie komfortowe podczas chłodnej pory jesienno-zimowej.

promiennik_do_kuchni_i_lazienki_5

Grzejnik promiennikowy w kuchni.

Optymalna temperatura do kuchni to około 18 stopni Celsjusza. Ze względu na gotowanie często robi się duszno oraz parno. Dlatego kuchnię należy często wietrzyć. Podczas wietrzenie grzejniki wytwarzają dodatkową energię, która i tak w większości się marnuje. Aby temu zapobiec firma Atlantic stworzyła funkcję „Wietrzenie”, która jest automatycznym systemem wykrywania otwartych okien. W przypadku gdy wietrzymy pomieszczenie grzejnik czasowo obniży swoją temperaturę i pozwoli uniknąć niepotrzebnych strat energii. Grzejnik promiennikowy Tatou Bains wyposażony jest również w system, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu oraz w dwa uchwyty do suszenia kuchennych ściereczek czy ręcznika.

promiennik_do_kuchni_i_lazienki_1

promiennik_do_kuchni_i_lazienki_2

Więcej o Tatou Bains dowiecie się na stronie producenta: Atlantic Polska.

Przeczytaj też