Psst! Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o zdrowym gotowaniu!

Urok klasyczej lampy- Bestlite od Gubi.

Bestlite to kolekcja klasycznych lamp od Gubi, które są w ciągłej produkcji od 1930 roku. Jednym z największych sympatyków Bestlite był sam Winston Churchill.

 

Autorem projektu lampy Bestlite jest Robert Dudley – jeden z najbardziej liczących się projektantów szkoły Bauhausu. Robert Dudley Best (1892-1984) był dziedzicem największej na świecie fabryki oświetlenia, założonej w Birmingham w 1840 roku. Mimo swojej dumnej historii, Best uważał, że wzory lamp produkowanych przez rodzinną fabrykę były przestarzałe. W 1925 roku, Anglik odwiedził międzynarodową wystawę współczesnego designu w Paryżu, gdzie wiele prezentowanych projektów inspirowanych było pracami Le Corbusiera i Miesa van der Rohe. Zainspirowany tym, co widział, Best rozpoczął studia Wzornictwa Przemysłowego w Paryżu i Düsseldorfie, gdzie stał się bliskim przyjacielem Waltera Gropiusa, założyciela ruchu Bauhaus. Oczywiście cała historia ma ogromny wpływ na wzornictwo Bestlite.

lampa_gubi_bestlite_1

lampa_gubi_bestlite_2

Bestlite od ponad 80 lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem projektantów i architektów wnętrz. Surowa stylistyka lampy sprawia, że idealnie wpasowuje się w najprzeróżniejsze wnętrza i jest określana mianem ikony designu.

Lampy można obejrzeć i kupić w showroomie Scandinavian Living w podwarszawskim Konstancinie na Al. Piłsudskiego 21 lub na www.scandinavianliving.pl

Przeczytaj też