Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.
podłoga, stół, krzesła

Wnętrze z niezwykłą atmosferą.

Wyrazistość i harmonia – tak w dwóch słowach można opisać 82-metrowe mieszkanie znajdujące się w Warszawie. Na co dzień przeznaczone dla studiującego rodzeństwa, od czasu do czasu stanowi również bazę dla rodziny. Autorem projektu jest studio projektowania i aranżacji wnętrz Puhalska Design. Partnerem wykonawczym tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Mieszkanie utrzymane jest w łagodnej kolorystyce. Projektanci zdecydowali się na subtelne pastele z palety zgaszonych róży (farba Elite Ceramic 4090 kanadyjskiej marki Para Paints), które idealnie pasują do mebli utrzymanych w szaro-białej kolorystyce. Większość z nich zostało wykonanych na zamówienie. Ze stałej oferty został wybrany stół marki VOX, który wyróżnia się pomysłowymi schowkami w blacie. Meble to lekkie, ergonomiczne ale zarazem niezwykle wyraziste bryły. W mieszkaniu znalazło się również miejsce na podłogę winylową, która odznacza się czytelnym rysunkiem drewna (Designflooring z kolekcji Van Gogh zakupiona dostępne w salonie Dekorian). Niezwykle ciekawie prezentuje się wyspa kuchenna. Lustro na jej froncie daje złudzenie jakby unosiła się w powietrzu. Szafki kuchenne zostały umieszczone we wnęce, która nadaje tej strefie głębi. Na górnych frontach znalazły się panele winylowe imitujące drewno (Designflooring).

Projektanci położyli duży nacisk na oświetlenie. Kilka wyrazistych punktów świetlnych tworzy niezwykłą atmosferę. W połączeniu z odrobinę subtelniej podświetlonymi krawędziami, załamaniami i różnicami poziomów powierzchni całość prezentuje się bardzo oryginalnie. Dopełnieniem całości są reprodukcje graficzne Ruben Ireland i Maggie Piu oraz wyrazisty zegar ścienny.

jasne wnetrze 1 jasne_wnetrze_2 jasne_wnetrze_3 jasne_wnetrze_4 jasne_wnetrze_5 jasne_wnetrze_6 jasne_wnetrze_7 jasne_wnetrze_8 jasne_wnetrze_9 jasne_wnetrze_10

Zapisz

Zapisz

Przeczytaj też