Psst! Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o zdrowym gotowaniu!
drewniana kuchnia, połączenie bieli z ciepłym drewnem

Współczesne trendy aranżacji kuchni.

Kuchnia stanowi niezwykle ważne pomieszczenie w naszym domu. Każdy z użytkowników spędza tutaj dużo czasu, dlatego warto, aby wystrój wnętrza sprawił, że jego użytkowanie stanie się bardziej przyjemne. W kuchni nie tylko przechowujemy, ale i przygotowujemy żywność, co wiąże się z ryzykiem występowania licznych zabrudzeń. Z tej przyczyny już w fazie projektu warto decydować się na odpowiednie materiały, łatwe do utrzymania w czystości. Projektanci z roku na rok podsuwają nam coraz ciekawsze rozwiązania, a wiadomo że chcielibyśmy, aby nasze mieszkanie zawsze było urządzone w modnym stylu.

Czysto, przestronnie i modnie

Istotną kwestią jest podłoga znajdująca się w kuchni. Występowanie tłustych, klejących i lepkich substancji o nieprzyjemnym zapachu może powodować powstawanie trudnych do usunięcia zabrudzeń. Z tej przyczyny najlepiej będzie zdecydować się na płytki. Są one łatwe do utrzymania w czystości oraz wykazują się wysoką odpornością na wilgoć pochodzącą z powstałej w wyniku gotowania pary.  Obecnie najmodniejsze są płytki o dużych rozmiarach. Powiększają optycznie przestrzeń, co zadowoli zwłaszcza właścicieli kuchni usytuowanych w bloku, które cechują się małymi gabarytami. Poza tym im większe płytki, tym mniejsza ilość fug, których czyszczenie jest bardzo męczące i czasochłonne.

Wyjątkowa grafika i łatwość czyszczenia

Równie ważne jest wykończenie powierzchni ściany znajdującej się pomiędzy blatami a szafkami zawieszonymi pod sufitem. Jest to obszar najbardziej narażony na pryskający tłuszcz, kipiące potrawy czy parę wodną. Płytki ceramiczne od wielu lat sprawdzają się znakomicie, jednak obecnie projektanci podsuwają nam nieco inne, bardziej nowoczesne rozwiązanie, mianowicie panele szklane – wykonane ze szkła hartowanego, cechują się jednolitą, gładką powierzchnią i są łatwe w czyszczeniu. Ich dużą zaletą jest fakt, że użytkownik może sam wybrać przedstawioną na nich grafikę. Mogą być to nowoczesne, kolorowe wzory lub zdjęcia owoców czy warzyw, przedstawione w ciepłych barwach.

Meble na wymiar

Warto zaznaczyć, że to, co unikatowe, przyciąga uwagę. Meble prezentowane w katalogach już dawno wyszły z mody. Obecnie panuje trend projektowania mebli na zamówienie. Cechują się one niepowtarzalnością i gwarantują nam najwyższy komfort użytkowania. Jesteśmy w stanie uzyskać przestrzeń na wszystkie potrzebne nam przedmioty. Nieestetyczne rury mogą zostać zakryte szafkami, a zmywarka czy lodówka zostaną zabudowane. Możemy zdecydować się na nowoczesne, minimalistyczne meble czy też oferowane przez Verlani meble w stylu prowansalskim.

Większa przestrzeń i unikatowe wzory

Coraz modniejsze staje się stosowanie fototapet. Główną zaletą produktu jest optyczne powiększanie przestrzeni. Umieszczona w kuchni fototapeta, przedstawiająca most lub drogę, której linie biegną w głąb obrazu, nada wrażenie głębi. Co więcej, wybrana przez użytkownika grafika sprawi, że kuchnia nabierze wyjątkowego, unikatowego charakteru. Należy jednak pamiętać, aby przedstawione zdjęcie pasowało do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Kuchnia zazwyczaj cechuje się małymi rozmiarami. Nie oznacza to jednak, że mamy niewielkie pole manewru podczas jej aranżacji. Dostępna na stronie internetowej Verlani galeria zdjęć może stanowić dla nas doskonałą inspirację i natchnąć nas do urządzenia pięknej kuchni naszych marzeń.

Przeczytaj też