Szklany design.

stół ze szkła,

Reflex  to włoska marka, która powstała 20 lat temu. Za główny cel postawiła sobie wykorzystanie słynnego szkła Murano do produkcji swoich mebli. Oprócz szkła Murano firma wykorzystuje również inne szlachetne surowce, między innymi marmur, drewno i kute żelazo. Trzeba przyznać, że potrafi je ze sobą łączyć jak nikt inny. Meble sygnowane tą marką to prawdziwe dzieła sztuki.

[alert type=white ]Już mniej więcej 3000 lat temu powstawały pierwsze szklane przedmioty, których wytwarzaniem zajmowali się Fenicjanie, Rzymianie oraz starożytni Grecy.[/alert]

 Było to jednak szkło zupełnie inne od tego, które znamy dzisiaj. Cechowało się zmatowiałym kolorem, było chropowate i niemiłe w dotyku. Szkło jakie znamy dzisiaj zostało wynalezione mniej więcej w XIII wieku, a jego wynalazcami byli rzemieślnicy z wysp Murano, którzy przez lata ulepszali produkcję idealnego szkła, które jest znane, cenione i budzące zachwyt na całym świecie aż po dzień dzisiejszy.

Reflex jest pierwszą marką, która zaczęła wykorzystywać duże tafle szkła Murano do produkcji swoich mebli. Jej początki sięgają lat czterdziestych ubiegłego wieku, kiedy to działała jako huta szkła przemysłowego. Była to firma rodzinna, która opierała się na tradycji i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj jest to uznana marka, która słynie z doskonałego szklanego designu, a z jej usług korzysta wielu uznanych architektów oraz biur projektowych, m.in: Pininfarina, Sacha Lakic, Leila Guerra, Arnaldo Gamba, Maurice Barilone, Andreé Putman i Marco Piva.

meble ze szkla murano reflex 2 meble_ze_szkla_murano_reflex_1 meble_ze_szkla_murano_reflex_3 meble_ze_szkla_murano_reflex_4 meble_ze_szkla_murano_reflex_5

Z projektami Reflex można zapoznać się w warszawskiej Galerii Mebli Ekskluzywnych Heban (www.galeria.heban.pl)