Psst! Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o zdrowym gotowaniu!

Wnętrzarski twardziel? – Beton we wnętrzach.

Beton kojarzony jest na ogół z chłodnymi i industrialnymi wnętrzami. Uważany jest niesłusznie jako surowy oraz wymagający składnik dekoracyjny. Czy beton czyli wnętrzarski twardziel może mieć cieplejsze oblicze?Odpowiedzi udzielą Wam eksperci, którzy współpracują z platformą Homebook.pl

 

Czy beton może być elementem ozdobnym we wnętrzach?

Oczywiście. Beton był obecny w historii budownictwa od wieków jako element pozwalający na wolność w kreowaniu przestrzeni, jednak teraz stał się także chętnie eksponowanym elementem dekoracyjnym we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Estetyka betonu jest szczera i pomimo surowości stwarza we wnętrzach niepowtarzalny klimat. Można wykorzystać do tego płyty w różnych formatach i kolorach. Oprócz klasycznych rozwiązań, można postawić na produkty flexi, który umożliwiają nam tworzenie na ścianach zupełnie nowych form- to propozycja dla prawdziwych indywidualistów. Kolejną realizacją pokazującą plastyczność betonu jest na przykład lampa (pisaliśmy o niej w artykule o lampie C002 – przyp. red.). Możliwości techniczne pozwoliły wygiąć na rogach prefabrykowane płyty, co stworzyło niezwykłą ścienną formę oświetlenia. Zachęcamy do wykorzystywania betonu architektonicznego we wnętrzach – dzięki temu aranżacje nabędą oryginalnego charakteru.

Bartek Gnatkowski, concreAte

beton_we_wnetrzach_1

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się tak wymagający materiał jak beton?

Beton to bardzo wdzięczny materiał o ciekawej, zaskakującej fakturze. Od jakiegoś czasu stał się bardzo modny we wnętrzach, ponieważ daje dużo możliwości aranżacyjnych, pasuje do wnętrz ciepłych, jak i zimnych w zależności od materiałów i kolorów, z jakim go zestawimy. Doskonale nadaje się również do pomieszczeń użyteczności publicznej. Jako przykład mogę podać tu jedną z moich ostatnich aranżacji – biuro nieruchomości, w którym zastosowałam beton i od razu ja, jak również inwestorzy dostrzegliśmy kolosalną różnicę – nagle wnętrze nabrało charakteru. Beton pasuje również doskonale do wnętrz nowoczesnych. Ciekawa, surowa faktura w połączeniu z gładką powierzchnią tworzy silny kontrast. Doskonale się sprawdza również w łazienkach. Przyzwyczajeni do tego, że w łazienkach zazwyczaj kładziemy glazurę, stosując beton w zestawieniu z dużym lustrem i meblami z lakierowanego na biało MDF-u stwarzamy nowy wymiar łazienki oraz efekt zaskoczenia. Również bardzo ciekawie prezentuje się na kominkach w salonie. W obecnej chwili możemy stosować go praktycznie wszędzie: zlewozmywaki, blaty kuchenne i łazienkowe, umywalki czy wanny (odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią).

Beata Albrecht, pracownia AJOT.

beton_we_wnetrzach_3

beton_we_wnetrzach_2

Słuchając ekspertów bez skrępowania możemy stwierdzić, że beton architektoniczny wszedł na salony. Łącząc w odpowiedni sposób jego surowość i prostotę z resztą wystroju na pewno ma on szansę zagościć na nich na dobre.

źródło: homebook.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przeczytaj też