Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Obrazy ze zwierzętami – cztery pomysły na unikalną ozdobę wnętrza.

Zastanówmy się: czy wyobrażamy sobie, aby w naszej aranżacji pojawiło się przedstawienie egzotycznego nosorożca albo czapli z dawnej ryciny? Takie ozdoby to z pewnością zaskakujący pomysł na udekorowanie salonu czy sypialni, ale gwarantujemy, że okaże się być doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu odmienimy dotychczasowy wystrój. Nie bójmy się więc i zaprośmy dziki pierwiastek pod nasz dach!


W przygotowaniu tego artykułu o pomoc poprosiliśmy eksperta z Redro.pl, który wybrał dla nas niejeden zachwycający obraz. Zwierzęta, które pojawią się w naszych mieszkaniach, zaskoczą nas i to na kilku poziomach. Będą to nie tylko ciekawe gatunki, ale także gatunki zaprezentowane w bardzo oryginalny sposób. Specjalista przygotował dla nas różne propozycje, idealne do odmiennych stylów dekoratorskich. Wśród zebranych tutaj pomysłów pojawią się bowiem i minimalistyczne przedstawienia, i tętniące kolorami kompozycje. Będziemy zdumieni, bo okaże się, że wizerunki zwierząt to rozwiązanie nie tylko do pokoju dziecka czy nastolatka.

Obrazy świeżo malowane

Drukowane na płótnie obrazy mają tę zaletę, że są wytrzymałe, odporne na promienie UV i wilgoć, a także na wysoką czy niską temperaturę. Dzięki temu, że nie mamy do czynienia z kompozycją namalowaną prawdziwymi farbami, nie musimy się obawiać, że niekorzystne warunki uszkodzą wzór. Pomimo tego, że jest to druk, przedstawienie może się prezentować jak artystyczne dzieło wykonane za pomocą akwareli lub farb olejnych. Taka imitacja sprawi, że na naszej ścianie pojawi się efektowne dzieło sztuki, które zmieni charakter dotychczasowego wystroju. – powiedział nam ekspert.

Co z kolei może się znaleźć na takich malarskich przedstawianiach? Doskonałym pomysłem są wizerunki leśnych zwierząt: groźnego niedźwiedzia, wielkookiej sowy lub majestatycznego jelenia o pięknym porożu. Jeśli do wnętrza dodatkowo wprowadzimy bujne, zielone rośliny, uda nam się stworzyć w mieszkaniu nasza własną oazę spokoju.

Tętniące energią kolory

salon z nowoczesnym obrazem przedstawiającym nosorożca

https://redro.pl/obrazy/tematy/zwierzeta/

Natura jest znakomitym źródłem inspiracji, gdy szukamy pomysłu na ozdobienie wystroju. Znajdziemy w niej nie tylko zachwycające pejzaże, piękne kwiaty czy kolorowe owady jak motyle. Kolejną propozycją przygotowaną przez eksperta Redro.pl są niezwykle barwne obrazy. Zwierzęta egzotyczne, pochodzące z najodleglejszych zakątków świata, wprowadzą pod nasz dach powiew czegoś nowego, ciekawego i dzikiego. Takie kompozycje nie będą się odznaczać realistycznym podejściem do tematu, lecz fantazją i oryginalnością.

Sztuka ma to do siebie, że może swobodnie traktować podejmowany przez siebie temat. Wykorzystajmy więc tę fantazję, by nasza dotychczasowa aranżacja nabrała charakteru! Pamiętajmy, że nie ma żadnych granic. W naszym wystroju może się więc pojawić nosorożec o tęczowej skórze, żyrafa w kolorowe łaty czy pasiasta zebra o neonowym umaszczeniu. Zaletą takiej ozdoby jest to, że ożywi przestrzeń, a my wprowadzając do wnętrza tylko jeden nowy element, nadamy mu całkiem nowej prezencji.

Ilustracje w duchu retro

obraz z papugami w stylu retro

https://redro.pl/obrazy/

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się estetyka vintage. Meble i sprzęty pochodzące sprzed kilku dekad to prawdziwy hit. Największym uznaniem cieszą się te z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. W sklepach internetowych i stacjonarnych z łatwością znajdziemy modne, tapicerowane fotele uznanych polskich projektantów, szafki i komody na cienkich, drewnianych nóżkach czy owalne stoliki kawowe. W takiej stylizacji doskonale będzie się prezentować korespondujący obraz. Zwierzęta ukazane jak na dawnych rycinach przyrodniczych to strzał w dziesiątkę.

Zanim na dobre upowszechniła się fotografia, wizerunki roślin czy zwierząt prezentowane były w atlasach przyrodniczych w formie bardzo dokładnych rysunków – czarno-białych lub podkolorowanych. Takie przedstawienia, noszące ślady dawnych czasów, staną się zachwycającym uzupełnieniem stylizacji retro. Moim faworytem są ptaki. Wielkoformatowy wzór zawieszony nad kanapą w salonie lub wezgłowiem łózka w sypialni stanie się idealnym zwieńczeniem aranżacji. – podpowiedział nam ekspert.

Czarno-biały minimalizm

obraz z kolibrem namalowanym jedną kreską

Poznaliśmy już pomysły na kolorowe, egzotyczne i wyraziste ozdoby. Nie wszyscy są jednak miłośnikami tak charakterystycznych aranżacji. Na sam koniec ekspert przygotował więc propozycję idealną dla miłośników minimalizmu. Jeśli wyznajemy zasadę „mniej znaczy więcej”, w naszym wnętrzu powinny pojawić się takie akcenty dekoracyjne, które choć bazują na ograniczonych środkach, jednocześnie przyciągają wzrok. W tej roli doskonale sprawdzą się utrzymane w stylu line art obrazy. Zwierzęta – czarno białe rysunki odznaczające się skrajnym minimalizmem – to strzał w dziesiątkę. Jak prezentują się takie wzory?

Wizerunki zwierząt stworzone za pomocą jednej tylko płynnej linii to połączenie artyzmu i minimalizmu. Taki obraz nie wywróci do góry nogami naszej dotychczasowej stylizacji, ale jednocześnie stanie się przyciągającym wzrok elementem wystroju. To najlepszy dowód na to, że mniej znaczy więcej. Dzięki temu, że takie wzory są oszczędne w wyrazie, na naszej ścianie mogą się pojawić dwa korespondujące ze sobą przedstawienia. – taki pomysł podsunął nam ekspert z Redro.pl.

Poznaliśmy właśnie cztery unikalne pomysły na ozdobienie mieszkania. Zwierzęce motywy okazują się być o wiele bardziej uniwersalnym i ozdobnym rozwiązaniem, niż mogliśmy do tej pory sądzić. Zainspirujmy się wskazówkami specjalisty od aranżacji wnętrz i zaprośmy pod nasz dach wyjątkowych gości.

Przeczytaj też