Magiczne lampy do pokoju dziecka. Krótki przegląd.

lampka króliczek miffy,

Lampy przeznaczone do pokoju dziecka wcale nie muszą być nudne. Na rynku dostępnych jest wiele  pomysłowych rozwiązań , które z powodzeniem wykreują w dziecięcym wnętrzu prawdziwie bajkowy klimat. Oto krótki przegląd genialnych lamp do pokoju dziecka.

1. Lampy w kształcie baloników.

Memory Light to niezwykle magiczne oświetlenie stworzone przez słowackiego projektanta Borisa Klimka.  Lampy przypominają w swojej formie nadmuchane helem baloniki, które unoszą się w powietrzu tuż przy suficie. Pociągając za sznureczki baloników  magiczne lampy rozjaśniają pokój czarodziejskim światłem.  Memory Light wykonane są z ręcznie formowanego szkła i występują w siedmiu kolorach.

lampy-baloniki-2 lampy-baloniki-3

2.  Lampa w kształcie króliczka Miffy.

 

Króliczek Miffy to uwielbiana w Holandii postać bajkowa. Właśnie dlatego za projektem tej lampy stoi studio projektowe z Amsterdamu Mr Maria, którego motto brzmi:

[alert type=white ]Nie tworzymy produktów, tworzymy gwiazdy.[/alert]

Prosta forma i designerski charakter tych lamp sprawia, że nie pozostaje nam  nic innego jak je pokochać.  Oprócz Miffy’ego do kolekcji dołączyli Niedźwiadek Nanuk, Słonik Anana i Kokeshi.

lampki_do_pokoju_dzieciecego_3

3. Lampy w kształcie chmurek

Tą lampę stworzył projektant Reynald Leroy dla marki PaDesign. Lampa w kształcie chmurki to idealne oświetlenie dla małego marzyciela. Co najważniejsze z tej chmury nie pada deszcz. Ma ona w sobie za to niesamowity blask, który przyjemni rozświetli pokój każdego dziecka.

lampa-chmurka-1

Magiczny pokój dziecka

To tylko trzy przykłady magicznych lamp, a jest ich dużo więcej. Jeśli macie jakieś swoje propozycje, zostawiajcie je w komentarzach.  Te akurat możecie nabyć w sklepie Żyrafy Z Szafy.