Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Idealnie czyste naczynia ze zmywarki.

Wkładając do zmywarki naczynia, chcemy, aby urządzenie wykonało za nas często nielubiany obowiązek domowy. Mycie brudnych naczyń po tłustych potrawach, z zaschniętymi resztkami jedzenia, to wyzwanie dla zmywarki, ale przy użyciu odpowiednich detergentów także i te naczynia zostaną z niej wyjęte idealnie czyste.

 

Zmywając naczynia tradycyjnie, przy użyciu gąbki, czyścika i płynu do mycia naczyń w wielu przypadkach konieczne jest namoczenie talerzy czy garnków, aby usunąć z nich brud i tłuszcz. To wymaga czasu i energii od osoby, która zajmuje się w domu zmywaniem. Niestety, ale zmywanie naczyń żaroodpornych po pieczeniu w nich, patelni po smażeniu mięsa czy też talerzy po jedzeniu takich potraw, jak choćby jajecznica, wymaga ich wcześniejszego przygotowania do zasadniczego mycia. Namaczanie bywa stosowane także przed włożeniem do zmywarki mocno zabrudzonych naczyń z resztkami potraw. Nie jest to jednak niezbędne, jeśli do zmywania w urządzeniu użyjemy silnych detergentów, najlepiej spełniających kilka funkcji na raz – jak np. kostki do zmywarki marki Finish Quantum. Skraca to czas niezbędny do sprzątania po obiedzie czy imprezie na kilkanaście osób. Pani domu nie musi bez końca stać przy zlewozmywaku, usuwając najcięższe zabrudzenia z naczyń. Może je bezpośrednio włożyć do zmywarki, nie martwiąc się o to, czy urządzenie podoła zmywaniu zaschniętych, brudnych naczyń.

Dlaczego warto wykorzystywać nowoczesne tabletki do zmywania?

Wielofunkcyjne kostki do zmywarki o uniwersalnym zastosowaniu są polecane do większości nowoczesnych zmywarek przez samych producentów. Warto kierować się ich wskazaniami, bowiem dzięki temu bez konieczności namaczania uzyskuje się czyste naczynia po każdym myciu. Sama kostka wyposażona powinna być w funkcję namaczania, która powoduje, że zaschnięte resztki jedzenia odrywają się od powierzchni naczynia i mogą być szybko, a co najważniejsze – całkowicie usunięte. Kostki do zmywarki to skuteczne detergenty czyszczące naczynia w zmywarce, posiadające funkcję soli i nabłyszczacza. Są one najczęściej umieszczone w samorozpuszczającej się folii, co ułatwia ich stosowanie. Nie trzeba łącznie z nimi używać soli do zmiękczania wody, o ile nie ma ona bardzo wysokiego poziomu twardości. Kostki usuwają plamy z herbaty i tłuszcz, chronią zmywarkę przed osadami z kamienia i pozostawiają olśniewający połysk na wszystkich naczyniach.

Dobrą alternatywą dla użytkowników zmywarek są kostki zapewniające intensywne działanie czyszczące, posiadające nowoczesną formułę, np. wykorzystującą aktywny tlen do odrywania zaschniętych zabrudzeń z powierzchni naczyń. To ma zapewnić lśniącą czystość po zakończeniu programu mycia, pomimo że wcześniej nie zostały namoczone w gorącej wodzie w zlewozmywaku. Wbrew pozorom kostki te zawierają mniej substancji chemicznych, a są tak samo skuteczne w czyszczeniu brudnych, zaschniętych naczyń.

Przeczytaj też