Designersko na Pradze.

W poszukiwaniu dobrego designu warto wybrać się na prawą stronę Wisły. Warszawska Praga od wielu lat przyciąga swoim klimatem miłośników vintage’u czy wręcz przeciwnie – nowoczesnych mebli. Chcąc upolować designerskie meble lub dodatki do wnętrz, zawędrowaliśmy na Stalową. W otoczeniu klimatycznych, powojennych kamienic i industrialnych przestrzeni powstał showroom meblowy internetowego sklepu www.designer.ski.

Historyczna ulica Stalowa na warszawskiej Pradze skupiała swego czasu wiele znanych osobistości. Mieszkał tu Stefan “Wiech” Wiechecki, Stanisław Grochowiak, a nawet sama Stanisława Celińska – jednym słowem – było i jest tu bardzo artystycznie. Jeszcze do niedawna lokal przy Stalowej 47 był pracownią szklarską. Dziś znajduje się tu showroom meblowy z nowoczesnymi meblami i innymi artykułami internetowego sklepu www.designer.ski.

Wnętrze po generalnym remoncie prezentuje się bardzo eklektycznie. Widoczne są tu zarówno designerskie meble w nowoczesnym stylu, jak i unikaty w formie wyłowionych z antykwariatów pereł polskiej ceramiki – połączenie starego z nowym zdecydowanie jest tu więc mocną stroną. W dwóch pomieszczeniach, na około siedemdziesięciu metrach kwadratowych, zgromadzono wybrane artykuły z oferty sklepu – oświetlenie i nowoczesne meble, jak: ciekawe modele designerskich sof, foteli i krzeseł, regały, a także stoliki kawowe i nietypowe dodatki do wnętrz. Ciemne ściany w kolorze głębokiego granatu i butelkowej zieleni, przy odpowiednio dobranym oświetleniu, doskonale podkreślają urok prezentowanych mebli. Na miejscu dostępne są również próbki materiałów, rodzajów wybarwień drewna oraz katalogi producentów.

Ale showroom designer.ski to nie tylko sklep – to również miejsce, w którym otrzymamy fachową pomoc w zakresie doradztwa w wystroju wnętrz. Przy dobrej kawie i w miłym towarzystwie można tu porozmawiać o szeroko pojętym designie i inspiracjach wnętrzarskich, a także uzyskać porady w kwestii własnych koncepcji wystroju swojego mieszkania. Dodatkową zaletą jest możliwość umówienia się na obejrzenie mebli lub ich odbiór w niestandardowych godzinach – również w niedzielę.

Jeśli marzycie o niesztampowym designie w Waszych wnętrzach, Stalowa 47 to adres, o którym warto pamiętać.