Wazony i kolekcja Vidrios, czyli modny trend w Twoim mieszkaniu.

Jeżeli poszukujesz modnego trendu, który jest jednocześnie estetyczny i funkcjonalny, to możesz zdecydować się na wazony, na przykład z kolekcji Vidrios od Miloo Home. Zdecydowanie warto posiadać więcej niż jeden wazon, dzięki czemu możliwe jest tworzenie designerskich i stylowych przestrzeni za pomocą tylko i wyłącznie dodatków. Wazony to także przedmioty funkcjonalne, do których możesz wstawić kwiaty, pomalować je lub ułożyć obok siebie kilka wazonów jako przemyślana kompozycja.

 

Jakie wazony do mieszkania wybrać?

Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór wazonów w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Wazony tradycyjne nie są już tak modne, a są one zastępowane przez wazony nowoczesne, o unikalnych kształtach. Ze względu na duży wybór rzeczywiście może być trudno podjąć decyzję dotyczącą zakupu wazonu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić kilka różnych sztuk i połączyć je ze sobą.

Wazony w różnych miejscach

 

Jeszcze w latach 90 XX wieku, wazony w Polsce były dodatkiem, który służył tylko i wyłącznie w jednym celu, to znaczy stawianiu w nich kwiatów. Zwykle wazony kładziono w salonie lub w kuchni. Obecnie, wazon postawić można w każdym z pomieszczeń, nawet w łazience, czy przedpokoju. Co więcej, wazony nie muszą mieć żadnej zawartości. W tym kontekście ogromnego znaczenia nabiera kształt i kolor wazonu. Wazony nie są już uznawane za dodatki, które należy postawić na stole. Teraz możesz zdecydować się na przeróżne miejsce, to znaczy komody, krzesła do salonu, szafki, a nawet podłogę, czy stoliczek kawowy. Jeżeli decydujesz się na ułożenie kilku wazonów obok siebie, dobrze jest pamiętać o tym, że jeden z wazonów powinien się czymś wyróżniać: wysokością, wielkością, czy też geometrycznymi wzorami, lub śmiałymi kolorami. Zwykle najbardziej unikatowe wazony najbardziej przyciągają wzrok.

Kolekcja Vidrios

Poszukując wyjątkowych wazonów, możesz zajrzeć na stronę Miloo Home lub do jednego ze sklepów stacjonarnych. Kolekcja Vidrios to niesamowity zbiór wazonów, które zostały wytworzone w technologii ekologicznej. Są to wazony szklane, o niesamowitych wzorach, kształtach i kolorach, które swoim wyglądem przypominają kurorty nadmorskie. Warto pamiętać o tym, że szklane wazony od Miloo Home należy czyścić przy pomocy bawełnianej ściereczki z wykorzystaniem letniej wody. Wazony w kolekcji Vidrios możemy wykorzystać jako samodzielny element dekoracyjny albo połączyć je ze sobą i stworzyć niesamowitą i elegancką.

Zamiast wazonów możesz także zdecydować się na lampiony, które dodają wnętrzu smaku oraz klimatu. Ostatnio bardzo modna jest butelkowa zieleń w połączeniu ze szklanymi wazonami lub lampionami. Małe latarenki lub lampiony, ulokowane obok wazonów mogą nadać wnętrzu jesienną lub zimową atmosferę. Z drugiej strony zieleń i błękit w lecie mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało jak z nadmorskiego kurortu.

 

W jednym wnętrzu możesz zdecydować się na umieszczenie dużej liczby wazonów o różnych kształtach oraz zróżnicowanej stylistyce. W tej sztuce liczy się więc eklektyzm, jednak zawsze warto pamiętać o umiarze, zwłaszcza w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych.