Drewniane dekoracje na ścianę od firmy Sikorka.

fot. pixabay
Materiał partnera

Wykorzystanie we wnętrzu nowoczesnych elementów dekoracyjnych, jakimi są ozdoby wykonane z drewna, to świetny sposób na spersonalizowanie wybranej przestrzeni i jej nietuzinkowe ożywienie. Bez względu na to, jaki styl panuje w danym pomieszczeniu, takie dekoracje zapewnią mu naturalny, ekologiczny akcent, który swoim designem ociepla przestrzeń i dodaje jej nieszablonowej elegancji. Świetną propozycją dla miłośników drewnianych dekoracji jest asortyment sklepu Sikorka. Dowiedz się, co oferuje, a także dlaczego warto zdecydować się na te produkty!

Asortyment firmy Sikorka — drewniane mapy i dodatki w oryginalnej odsłonie

Jedną z najciekawszych propozycji firmy Sikorka są mapy wykonane z drewnianej sklejki. Mają one wartość dekoracyjną i edukacyjną. Jednocześnie pełnią funkcję ozdoby, która przykuwa wzrok, umożliwia zaznaczanie na mapie miejsc, które już się odwiedziło bądź planuje się do nich jechać w przyszłości. Taka ozdoba ma zatem również wartość sentymentalną.

W zależności od własnych preferencji i wielkości pomieszczenia, można zdecydować się na map w wybranym rozmiarze i grubości, a także określić, czy mają być na niej zaznaczone granice państw. Istnieje jeszcze więcej możliwości personalizacji tej ozdoby — np. wybierając jej kolor. Najczęściej mowa tutaj o kolorze naturalnym, kolorze dębu, orzecha lub hebanu. W ten sposób dostosuje się mapę do barw pomieszczenia, koloru ścian, mebli i oświetlenia wnętrza.

Na takich mapach można zaznaczać państwa, w których się było, decydując się na nabycie dodatkowych znaczników w postaci flag lub określić kierunki świata dzięki tak zwanej róży wiatrów. Świetną opcją są również symbole górskie, żeglarskie, miast, środki lokomocji lub zwierzęta świata, które można przypiąć na mapie.

Drewniane obrazy z opcją konfiguracji

Innym, wartym uwagi produktem, są drewniane obrazy. Jedną z najpopularniejszych wersji obrazów są te przedstawiające mapy najsłynniejszych miasteczek Polski i świata. Można również skorzystać z konfiguratora, dzięki któremu samodzielnie wybiera się wzór na drewniany obraz, jego kolor i rozmiar. Tego typu obrazy są wypalane w drewnianej sklejce laserowo. Dzięki tej metodzie każdy obraz uzyskuje subtelną, jedyną w swoim rodzaju głębię, która odróżnia go od typowych dzieł.

Dekoracje z mchu

Z pewnością jedną z najnowocześniejszych, jakże modnych ostatnimi czasy jest wersja obrazu wykonanego z mchu. W takich zielonych kompozycjach wykorzystuje się żywy mech, a mianowicie Chrobotek. Taka dekoracja jest tworzona ręcznie, z najlepszej jakości mchu, dzięki czemu utrzymanie jej w doskonałym stanie oraz jej trwałość pozwala cieszyć się pięknem mchu przez wiele lat.

Ekologiczne rozwiązania dekoracyjne do wnętrz

Zarówno mapy / obrazy drewniane, jak i dekoracje z mchu idealnie wpisują się w filozofię zrównoważonego rozwoju. Wybór do produkcji materiałów naturalnych, biodegradowalnych, to działanie w pełni świadome, istotne z punktu widzenia ekologii i ochrony środowiska. W ten sposób zmniejsza się także negatywny wpływ na środowisko, rezygnując z materiałów syntetycznych. Jednocześnie dekoracje z mchu mogą poprawiać jakość powietrza, a także budować przyjazną, ciepłą atmosferę we wnętrzu, optymalizując poziom wilgotności i redukując ilość zanieczyszczeń. To także pewna forma promocji etycznego podejścia do estetyki, która zdecydowanie wiąże się obecnie z trendami ekologicznymi. Jest to zatem propozycja dla wszystkich miłośników naturalnego piękna.

Gdzie najlepiej odnajdują się drewniane dekoracje na ściany?

Drewniane dekoracje świetnie pasują praktycznie do każdego wnętrza. Można zdecydować się na ich montaż w salonie, sypialni, a nawet kuchni, czy przedpokoju. Warto również rozważyć ich zastosowanie w biurach, hotelowych recepcjach, poczekalniach dla pacjentów, pomieszczeniach komercyjnych i usługowych.

Ozdoby z drewna będą idealnym uzupełnieniem wnętrz w stylu skandynawskim, ponieważ ocieplą takie pomieszczenia, podkreślą naturalność i prostotę takiego wystroju. Jasne barwy będą bardzo dobrze komponować się z ciepłem drewna.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je także we wnętrzu urządzonym rustykalnie, ponieważ dominują w nim surowe i naturalne materiały.

Drewno będzie ponadto świetnie kontrastować z betonem i metalem zastosowanym w wystroju wnętrz industrialnych i loftowych. Warto także wspomnieć o stylu nowoczesnym, w którym minimalistyczne linie mebli i stonowane barwy będą mimo wszystko stanowić spójną, ciekawą estetykę z drewnianymi elementami.

Ozdoby i dekoracje wykonane z drewna lub mchu dodają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Zakup omawianych elementów dekoracyjnych to nie tylko wypełnienie wolnej przestrzeni na ścianie, ale także ocieplenie atmosfery panującej w domu, mieszkaniu, czy biurze. Jest to zatem inwestycja w ekologiczne rozwiązania, które są trwałe, produkowane z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o najmniejsze detale. Wyjątkowość ozdób drewnianych i z mchu sprawia, że można je ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć aranżacje wnętrz we własnej, spersonalizowanej odsłonie.