Zapraszamy do środka, czyli garderoba typu walk-in Komandor.

garderoba walk in

Nie każdemu dane jest cieszyć się wygodą, jaką oferuje oddzielne pomieszczenie na odzież, buty i dodatki, czyli garderobą typu walk-in, bo i nie każde mieszkanie ją pomieści. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami domu, gdzie znajdzie się na nią miejsce, zdecydowanie powinniśmy rozważyć tę opcję. To rozwiązanie, które jak żadne inne zapewni nam komfort przechowywania ubrań, tekstyliów i akcesoriów, z zachowaniem perfekcyjnego porządku, ergonomicznego rozkładu i pięknej ekspozycji naszych odzieżowych łupów i biżuteryjnych skarbów. Przyjrzyjmy się bliżej, jak powinna wyglądać idealna garderoba – marka Komandor zaprasza do środka.

Meble

Zacznijmy od podstaw, czyli od zabudowy meblowej garderoby. Jednym z najbardziej popularnych obecnie rozwiązań jest kombinacja otwartej strefy – co ułatwia dostęp do przechowywanych rzeczy i daje wrażenie przestronności – z zamkniętymi gablotami na obuwie, torebki czy koszule. Idealną bazę stanowić tu będzie system Orto marki Komandor, który cechuje lekka, designerska i bardzo nowoczesna konstrukcja o smukłej linii aluminiowego profilu. Dużą popularnością cieszy się też klasyczny system z płyty meblowej, którego geometryczna forma nadaje pomieszczeniu zdecydowany charakter. Gdy zdecydujemy się na jedną z nich, pozostanie już tylko dobór wyposażenia, a więc odpowiednich dla nas kombinacji półek, szuflad, drążków lub kontenerów.

[alert type=white ]Chcąc stworzyć miejsce kompletne, jeśli chodzi o funkcjonalność, a przy tym dodać mu elegancji, warto pomyśleć o centralnej wyspie, w której będziemy przechowywać i eksponować mniejsze przedmioty – biżuterię, zegarki, okulary czy portfele.[/alert]

Obok niej może stanąć także siedzisko, które okaże się bardzo przydatne do przymierzenia butów albo odłożenia zdjętych z wieszaka ubrań.

garderoba walk in garderoba walk in

Akcesoria

Kolejny krok to dobór akcesoriów, a ich szeroki asortyment jest gwarancją wybrania dla siebie optymalnej wersji wyposażenia garderoby typu walk-in closet. Oprócz drewnianych półek czy klasycznych szuflad w ofercie Komandora znajdują się też chromowane stojaki z prawidłami lub półki na buty; wieszaki na spodnie, torebki i krawaty; dedykowane szuflady na paski lub apaszki; kosze na bieliznę; a także pantografy, czyli opuszczane za pomocą drążka wieszaki na ubrania. Do tego szuflady na biżuterię Mocca z flokowanym wkładem, które występują także w wersji z pokrywami, a nawet szuflada-sejf. Należy przy tym pamiętać, że rozkład akcesoriów, podział na strefy do przechowywania, rozgraniczenie rzeczy codziennych od sezonowych, czy wydzielenie miejsca na te rzadko używane to elementy, powinno się przemyśleć już na wczesnym etapie planowania garderoby.

garderoba walk in

Pomieszczenie

Garderoba to miejsce, które służy do przechowywania ubrań, będąc jednocześnie rodzajem domowe przymierzalni. Dlatego ważne jest, by ściany pomalowane były na kolor zbliżony do tonacji naszej karnacji, a lustra we wnętrzu miały naturalny kolor, co sprawi, że nasz obraz będzie jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Dobrze, jeśli podłoga będzie miała antypoślizgową i odporną na zarysowania powłokę, która przyda się, przy przymierzaniu szpilek przed wielkim wyjściem.

garderoba walk in

Kolejnym istotnym elementem decydującym o atmosferze garderoby jest właściwa wentylacja oraz odpowiednie oświetlenie. Kryształowy żyrandol nada przestrzeni elegancji, a zestawy lampek meblowych LED czy lampki montowane pod półkami lub w szufladach ułatwią korzystanie z garderoby, a przy tym wyeksponują kolekcję butów, torebek i biżuterii. A taki widok nie tylko cieszy oczy, ale też daje poczucie harmonii i spokoju, że nasze – nierzadko cenne – przedmioty, kostiumy czy tekstylia domowe są przechowywane w idealnych warunkach.

garderoba walk in