Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Szafy na wymiar – jak powinien wyglądać idealny projekt?

szafa do sypialni na wymiar
foto: erton.pl

Czy można wyobrazić sobie projekt idealnego mebla? Nie ma mebli idealnych – są tylko meble idealnie dopasowane do swoich właścicieli. Żeby taki dopasowany projekt miał szansę ujrzeć światło dzienne, potrzebna jest współpraca zamawiającego oraz doświadczonego projektanta. Ten pierwszy ustanawia warunki brzegowe, a potem coraz bardziej doprecyzowuje swoje wymagania. Ten drugi wie, jak cudze marzenia i wyobrażenie przekuć w projekt, wizualizację, a w końcu gotowy mebel. Idealny projekt szafy na wymiar nie jest więc niczym innym, jak projektem maksymalnie zindywidualizowanym; dostosowanym do potrzeb konkretnego użytkownika. Tylko w dobrym studiu meblowym znajdziemy kogoś, kto podoła takiemu wyzwaniu.

 

Dlaczego warto zamówić szafy wnękowe?

Komfortowa szafa jest pojemna, ma funkcjonalny system przechowywania, dostęp do niej – zwłaszcza do najwyższych i najniższych półek – jest maksymalnie wygodny. Doskonałym rozwiązaniem do małych mieszkań są szafy wnękowe do zabudowy. Często wydaje nam się, że w taką wnękę wystarczy wstawić gotową szafę i po kłopocie. W ten sposób jednak nigdy nie wyeksploatujemy dostępnego miejsca do końca. Jesteśmy skazani na taką szafę, jaka się we wnęce zmieści – jeśli zostaje trochę wolnego miejsca, powstaje naturalny schowek, w który skrzętnie upychamy przedmioty niemogące sobie znaleźć miejsca gdzie indziej. To najprostsza droga do bałaganu: w schowkach takich lądują deski do prasowania, narty, wszelkie przydasie.

Zamówienie szafy wnękowej na wymiar, najlepiej z systemem drzwi przesuwnych, sprawia, że wewnątrz uda nam się schować wszystko – także te przedmioty, które wsunęlibyśmy w ową szczelinę między szafą i ścianą. Fachowcy ze studia meblowego Erton mają duże doświadczenie w projektowaniu mebli o nietypowej lokalizacji, w tym szaf wnękowych, narożnych i pod skosami, oraz maksymalnie funkcjonalnych systemów drzwiowych. Szafy na wymiar do sypialni, do pokoju dziennego czy do przedpokoju są w stu procentach spersonalizowane i dostosowane do potrzeb swoich właścicieli.

jasna szada do przedpokoju

Z lustrem czy bez?

Szafa z lustrem to idealne rozwiązanie do pomieszczenia, które chcemy doświetlić albo optycznie powiększyć. Warto pamiętać, że skrzydła drzwiowe lub panele drzwi przesuwnych z lustrzaną taflą zawsze robione są ze szkła hartowanego, w związku z czym są bezpieczne – uderzenie nie spowoduje rozpryśnięcia się szkła po całym pomieszczeniu. Szafy z lustrem równie dobrze sprawdzają się w garderobach (lustro jest przecież niezbędne podczas przygotowywania codziennych stylizacji), sypialniach czy pokojach dziennych, jak i w przedpokojach i korytarzach. W zależności od ich usytuowania względem okna, każdy pokój i korytarz można doskonale doświetlić i sprawić, że przestanie robić wrażenie klaustrofobicznego. W studiu meblowym Erton można zamówić projekt szafy na wymiar uwzględniający właśnie lustrzane lub szklane drzwi, także drzwi ze szkła ozdobnego, wzbogaconego o grafiki, rysunki, reprodukcje.

szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi

Szafy do przedpokoju i do korytarza – same korzyści

Projekt szafy do przedpokoju czy do korytarza powinien być szczególnie przemyślany. W mieszkaniach z wielkiej płyty właśnie te dwie strefy są szczególnie nieustawne. Mały przedpokój i wąski ciemny korytarz to standard. W takich miejscach najlepiej zaprojektować szafę z lustrem albo z drzwiami ze szkła hartowanego. Oczywiście lepiej sprawdzi się projekt z drzwiami przesuwnymi niż tradycyjnymi dwuskrzydłowymi. Gotowe meble przeznaczone do przedpokoju rzadko są funkcjonalne. Dbałości o to, żeby zajmowały jak najmniej miejsca towarzyszy, niestety, minimalna pojemność schowków i szuflad oraz niewystarczająca liczba wieszaków. Takie gotowe przedpokojowe ścianki, często z lustrem, właściwie nie spełniają pokładanych w nich nadziei – na pewno nie są to meble projektowane z myślą o przechowywaniu; raczej o stworzeniu w przedpokoju czy korytarzu iluzji umeblowania. Tymczasem właśnie tutaj, na tej małej powierzchni, potrzeba szafy, w której zmieściłyby się odzież wierzchnia, obuwie, torebki, plecaki, klucze oraz rozmaite drobiazgi, po które sięgamy co dnia, wychodząc z domu w pośpiechu. Tylko szafa zaprojektowana na wymiar (https://erton.pl/k/szafy/) sprawi, że uda się wszystkie te przedmioty pomieścić, jednocześnie nie sprawiając, że przedpokój optycznie (i faktycznie) się zmniejszy.

Projekt szafy zawsze warto powierzyć komuś, kto ma na swoim koncie wiele udanych realizacji. To właśnie z pomysłu na pomysł, z projektu na projekt nabiera się biegłości ułatwiającej opracowywanie kolejnych koncepcji idealnych mebli, perfekcyjnie dopasowanych do potrzeb posiadaczy. Pracownicy studia Erton specjalizują się w projektowaniu garderób, mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych i sklepowych oraz rozwiązań służących kompleksowemu wyposażeniu wnętrz. Nowoczesne systemy przechowywania oraz systemy drzwiowe stoją w centrum ich zainteresowania. Jeśli zależy Wam na naprawdę zindywidualizowanym projekcie, uwzględniającym Wasze potrzeby estetyczne i ergonomiczne, warto podjąć współpracę właśnie ze studiem Erton. Satysfakcja gwarantowana.

Przeczytaj też