Tapety z Muminkami nie tylko do pokoju dziecka.

tapeta z muminkami, myśląca kobieta na tle tapety

Fińska marka Sandudd stworzyła czarującą kolekcję tapet z bajkowymi postaciami Muminków. „Moomin” to jubileuszowa kolekcja stworzona na cześć przesympatycznych Muminków, które obchodzą właśnie swoje 65-lecie. Tapety prezentują się przepięknie i odnajdą się nie tylko w pokojach dziecięcych. W Polsce wzory udostępniła sieć salonów Dekorian.

Trochę historii

Twórczynią Muminków, Włóczykija, Małej Mi czy Migotki jest fińska pisarka Tove Jansson. Pierwsza książka została wydana w 1945 roku i od razu odniosła ogromny sukces. Wszystkie książki o sympatycznej rodzinie Muminków zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, na ich podstawie powstały wersje tej bajki w postaci radiowej, telewizyjnej i komiksowej. Dzięki marce Sandudd stały się też motywem dekoracyjnym.

tapety_z_muminkami_1

Kolekcja Moomin.

Moomin to urocza kolekcja tapet, która idealnie odnajdzie się nie tylko w pokojach dla dzieci. Subtelna kolorystyka sprawia, że tapety są bardzo delikatne. We wnętrzu, które mają zdobić będą stanowiły jedynie eteryczne tło.

Marka Sandudd zaprojektowała tapety w taki sposób aby najpełniej oddawały one ducha i charakter historii o Muminkach. Pomocą przy tworzeniu kolekcji służyła Sophia Jansson – siostrzenica pisarki zmarłej w 2001 roku.

[alert type=white ]Jeden z wzorów wykorzystuje nawet oryginalny szkic z książki autorki Tove Jansson.[/alert]

tapety_z_muminkami_2 tapety_z_muminkami_3 tapety_z_muminkami_4 tapety_z_muminkami_5

tapety_z_muminkami_6

O marce Sandudd

Sandudd to największy producent tapet z Finlandii. Powstała w 1885 roku marka znana jest ze swoich produktów na całym świecie. Tworząc swoje kolekcje zaprasza do współpracy najlepszych skandynawskich designerów. Jedną z kolekcji tej marki stworzył ceniony projektant mody Jukka Rintala. Produkty Sandudd dostępne są w Polsce dzięki – sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.