Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak wybrać wannę do łazienki?

Wybór wanny do wykańczanej czy remontowanej łazienki to trudna sprawa. Aspektów, które należy wziąć pod uwagę, jest bardzo wiele, a oferta rynkowa może przyprawić o zawrót głowy. My dziś postaramy się podpowiedzieć, czym się kierować, by dokonany wybór był optymalny.

Rozmiar łazienki

Jedną z pierwszych rzeczy, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest rozmiar łazienki. To on najczęściej determinuje maksymalne wymiary wanny, bo niestety rzadko kto ma u siebie prawdziwy salon kąpielowy. Warto pamiętać, że często najlepszym pomysłem jest ustawienie wanny w poprzek łazienki, maksymalnie wykorzystując szerokość pomiędzy ścianami. Niektórzy chcą mieć obok wanny niewielką półeczkę na kosmetyki, dlatego wybierając rozmiar wanny warto uwzględnić taką możliwość.

W większych łazienkach można pokusić się o wybór wanny narożnej, szczególnie wtedy, gdy mamy w planie romantyczne kąpiele we dwoje. Dobrym pomysłem może okazać się również wanna wolnostojąca. Idealnie wpisuje się ona w klimat nowoczesnych łazienek, które nawiązują stylistyką do wnętrz typu SPA.

Nowoczesna czy retro

Drugim ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze wanny, jest styl łazienki, w której ma zostać zainstalowana. Inaczej będą bowiem wyglądać wanny w stylu retro, a inaczej te nowoczesne. Co prawda w przypadku wanny przeznaczonej do zabudowy trudniej zauważyć różnicę w stylu, o tyle wanna wolnostojąca w stylu retro jest zupełnie inna od tej nowoczesnej. Wanny wolnostojące w starym stylu często mają gięte nóżki, ozdobione motywem roślinnym. Natomiast wolnostojące wanny nowoczesne są prostsze, często nie mają widocznych nóżek, a swoim kształtem przypominają kapsułę kosmiczną.

Elementy dodatkowe

Niektóre dostępne na rynku wanny są wyposażone w uchwyty, zagłówki czy siedziska. Mogą one poprawić komfort w trakcie kąpieli, dlatego warto się zastanowić, czy nie zdecydować się na takie rozwiązanie. Boczne uchwyty mogą być szczególnie przydatne, gdy z wanny mają korzystać dzieci lub osoby starsze. Zagłówek zaś może być doskonałym uzupełnieniem relaksującej kąpieli w wannie pełnej piany.

Akrylowa czy stalowa

Ostatnim elementem, który może zdeterminować nasz wybór wanny, jest materiał, z którego została wykonana. Na rynku są dostępne przede wszystkim wanny akrylowe i stalowe. Te pierwsze cenione są za trwałość, ale pod warunkiem, że są wykonane z akrylu dobrej jakości. Te drugie, są emaliowane i niestety z czasem emalia niszczy się i taka wanna może zacząć korodować.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Wanny_Wolnostojace-340.html

Zapisz

Przeczytaj też