Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nowoczesna kabina prysznicowa – czym się kierować przy wyborze?

Kabina prysznicowa to zarówno centralny punkt aranżacyjny wielu łazienek, jak i bardzo ważny obiekt użytkowy. Wybierając konkretny model do swojego mieszkania, trzeba kierować się jasnymi kryteriami, które mają zagwarantować wygodę codziennej pielęgnacji oraz pełną estetykę łazienki.

Kabina prysznicowa – podstawowe parametry

Mnogość kabin prysznicowych pojawiających się na rynku sprawia, że można dopasować je do indywidualnego gustu, jednocześnie dobierając do możliwości danej łazienki. Decydując się na określony model, konieczne jest zwrócenie uwagi na wysokość, długość i szerokość kabiny. Poza tym należy ustalić typ oraz głębokość brodzika, a także rodzaj drzwi.

Dostępne są zarówno kabiny prysznicowe z drzwiami rozsuwanymi, jak i otwieranymi na zewnętrz lub do wewnątrz, a nawet bez drzwi. Drzwi należy dopasować do przestrzeni, jaką dysponuje się w łazience. Znaczenie ma także materiał, z jakiego są one wykonane. Do najlepszych opcji należy wytrzymałe szkło hartowane.

Jeśli chodzi o brodzik, to trzeba pamiętać, by idealnie pasował do kabiny kształtem oraz wysokością. Całość musi się zmieścić w łazience, ale nie może być zbyt niska. Ze względu na uniwersalność, najpopularniejszymi są brodziki akrylowe. Wyróżnia je łatwość czyszczenia i powierzchnia przyjemna dla skóry.

Natomiast kształt kabiny ma znaczenie ze względu na wielkość łazienki, jak i na jej stronę wizualną. W zależności od indywidualnych preferencji i dostępnego miejsca, można wybrać kabiny półokrągłe, okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne.

Nowoczesne kabiny prysznicowe – czyli jakie?

Podążając za aktualnymi trendami, warto zwrócić szczególną uwagę na kabiny prysznicowe o niskich brodzikach lub zupełnie ich pozbawione, posiadające odpływ liniowy. Świetnie powiększają optycznie przestrzeń. Brak brodzika podnosi też wygodę i jest zalecany m.in. osobom o ograniczonej motoryczności, rodzinom z dziećmi i osobom starszym. Dla dzieci dogodne są też głębokie brodziki. Przy wyborze modelu trzeba zwrócić uwagę także na wielkość syfonu, który musi się mieścić pod ewentualnym brodzikiem.

Decydując się na brodzik, warto skłonić się ku temu ze specjalnymi wypustkami antypoślizgowymi, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo podczas mycia. Z uwagi na funkcjonalność i elegancję, znaczenie ma również sama obudowa prysznica. Ciekawą ofertę stanowią nowoczesne kabiny prysznicowe Deante o oryginalnym kształcie, jak półokrągły, trzyszybowy model Abelia. Ze względów wizualnych warto też zwrócić uwagę na estetyczne zakrycie elementów montażowych.

Przeczytaj też