Nowoczesne wnętrze restauracji Benihana.

restauracja sushi, czerwone krzesła,

Prestiżowe londyńskie biuro architektoniczne Buchanan Hartley Architects zaprojektowało wnętrze warszawskiej restauracji Benihany. Koncept, projekt architektoniczny oraz realizacja trwały ponad rok. Jak wygląda Benihana w środku? Zobaczcie.

Lokal to okazała przestrzeń. Ponad 540 metrów kwadratowych powierzchni doświetlone jest wielkoformatowymi oknami umiejscowionymi z trzech stron restauracji.

[alert type=white ]Wnętrze podzielone jest na kilka stref, które odróżniają się od siebie designem i funkcjonalnością.[/alert]

Pierwszą strefą jest Lounge, gdzie znalazły się gustowne stoliki z ciemnego drewna oraz krzesła z jasnoszarego weluru. Na lewo od wejścia głównego architekci zaprojektowali długi bar z komfortowymi hokerami. Za barem znajdują się japońskie alkohole umieszczone na regale z ciemnego drewna. Regał podświetla czerwone punktowe światło, które jest nawiązaniem do logotypu restauracji. Tuż obok baru znajduje się strefa Sushi. W Benihanie znalazło się również miejsce dla strefy Chillout, która przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie wygodę. Designerskie fotele z weluru oraz szklane stoliki w połączeniu z beżowym dywanem oraz designerskim oświetleniem dają niezaprzeczalne poczucie komfortu. Najbardziej wyróżniającą się przestrzenią w lokalu jest strefa teppanyaki gdzie ustawionych zostało 7 kamiennych stołów teppanyaki, przy których znalazło się po 8 krzeseł obitych czerwoną skórą. Ostatnią strefą jest VIP Room, który architekci oddzielili od reszty restauracji zabudową wykonaną z jasnego drewna.

Całość została zaprojektowana z dobrym smakiem. Utrzymane w nowoczesnymi i minimalistycznym stylu wnętrze restauracji prezentuje się wyśmienicie.

restauracja_benihana_w_srodku_1 restauracja_benihana_w_srodku_2 restauracja_benihana_w_srodku_3 restauracja_benihana_w_srodku_4 restauracja_benihana_w_srodku_5 restauracja_benihana_w_srodku_6

Benihana mieści się w Warszawie przy ulicy Twardej 4, tuż obok Placu Grzybowskiego, na parterze najwyższego warszawskiego apartamentowca – Cosmopolitan Tower.