Wnętrze w stylu Louba.

Bielski apartament należący do czteroosobowej niezwykle optymistycznej rodziny, to realizacja Magdaleny Koszczuk z pracowni Louba. Nie ma tutaj ogromnej ilości efektownych dodatków i przepychu. Jest za to przytulna atmosfera w której chce się zatonąć. Atmosferę pomagała wyczarować sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

180 metrowy apartament znajduje się w sąsiedztwie rzeki i zieleni. Właśnie to otoczenie, a także pogodna natura właścicieli miała odzwierciedlać klimat we wnętrzu. Powstało więc jasne, subtelne i minimalistyczne wnętrze. Wszystkie pomieszczenia zostały maksymalnie rozświetlone. Architektka skupiła się również na maksymalnym dostosowaniu mieszkania do potrzeb właścicieli oraz ich małych dzieci. Jest tutaj ergonomicznie oraz przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego zamiast modnej balustrady wykonanej ze szkła, projektantka zaproponowała ażurową konstrukcję ze stalowych linek.

Każda ze stref w apartamencie to spójna aranżacja, w których dyskretnie zaznaczono odrębny klimat. Kolorystyka to biel, szarości, pastelowy róż oraz grafit. Ściany zostały pomalowane farbą Para Paints, która idealnie sprawdza się wśród dzieci. Osobliwy temperament we wnętrzach budują akcenty kolorystyczne oraz niezwykle efektowne tapety Cole&Son. Proste wnętrze wzbogacają naturalne, wysokojakościowe materiały, meble i oświetlenie. Na podłodze znalazły się szlachetne jesionowe deski marki Nobifloor. Projektantka zdecydowała się na spokojne, ale nowoczesne formy mebli.

Centralnym punktem salonu jest modułowa sofa, która pozwala być rodzinie razem, nawet wtedy, kiedy dzieci oglądają swoje ulubione programy telewizyjne, a rodzice relaksują się przy kominku. To on, wzorowany na tradycyjnych piecach kaflowych, obłożony białymi, ceramicznymi płytkami, stanowi centrum ogniska domowego. Miejscem spotkań jest również przynależąca do salonu jadalnia. Wygodne, tapicerowane krzesła ustawione przy dużym stole zachęcają do wspólnego spożywania posiłków, a filcowa lampa marki Muuto otula domowników światłem, budując intymną atmosferę.

Wnętrza w stylu Louba są subtelne, minimalistyczne, a przy tym przytulne i bardzo urokliwe. Inspirowane stylem skandynawskim, stawiają na jego esencję – osławione hygge. Magdalena Koszczuk jest specjalistką w kreowaniu estetycznych, ale nieprzytłaczających miejsc, które pozwalają być razem, odpoczywać od zgiełku i obowiązków codzienności, celebrować rodzinne rytuały. Jej projekty są zawsze doprawione szczyptą nostalgii, odniesień do przeszłości – dzięki temu z łatwością dają się „oswoić” właścicielom.

Więcej informacji na temat pracowni Louba można znaleźć na stronie www.louba.pl.
Portfolio produktów oferowanych przez sieć salonów Dekorian dostępne jest na stronie www.dekorian.pl