Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Apartament w stylu skandynawskim.

kuchnia, czarno biała mozaika, turkusowa lodówka, grafitowe meble kuchenne

Skandynawski 55 apartament w Warszawie należy do zapracowanej producentki telewizyjnej. Projektem wnętrza zajęła się Izabela Olszewska z pracowni Wielkie Rzeczy, a partnerem wykonawczy została sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Jak wyszło? Zobaczcie!

Miało być przytulnie i klarownie, a przy tym komfortowo i funkcjonalnie. Dlatego właśnie bardzo często przewijają się tutaj elementy stylu skandynawskiego. Charakterystyczna dla stylu kolorystyka przełamana jest kolorowymi akcentami w postaci miętowej lodówki, błękitnych tekstyliów czy czarnej farby tablicowej. Kwintesencją północnoeuropejskiego klimatu jest podłoga. Bielone deski Designflooring wykonane z winylu, nie z drewna, zostały wybrane przez architektkę ze względu na niepowtarzalną estetykę i doskonałą współpracę z ogrzewanym podłożem. W apartamencie znajdziemy ciekawy miks przedmiotów wysokiej jakości, pamiątek pochodzących z targów staroci oraz mebli z recyklingu. Uwagę przykuwają geometryczne wzory płytek umieszczone na kuchennej ścianie, płytki w łazience oraz miętowa tapeta w czarne koniki “Dalahorse” marki Sandudd w hallu (www.tapetydekorian.pl).

wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-1
fot. Joanna Korczyńska
wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-2
fot. Joanna Korczyńska
wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-3
fot. Joanna Korczyńska
wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-4
fot. Joanna Korczyńska

Interesującym rozwiązaniem jest wielka 4-metrowa szafa znajdująca się holu. Poza tym, że przeznaczona jest do przechowywania, architektka wydzieliła również w niej miejsce na przykuchenną spiżarnię oraz świetnie zakamuflowane domowe biuro. Z wydzielonej części sypialni powstała garderoba. Wejście do sypialni zostało przeniesione na ścianę od strony salonu. Szklane drzwi przesuwne w stalowych ramach sięgające niemal od sufitu do podłogi prezentują się niezwykle efektownie. Gościnny skandynawski klimat, który jest zbieżny ze stylem życia właścicielki urzeczywistnił się pod postacią zachwycającego drewnianego stołu, który stał się sercem całego domu. Połączenie nowoczesnej prostej bryły ze stylizowanymi na vintage krzesłami przedstawiają charakterystyczny dla Pracowni dystans, humor i umiejętność wyjścia poza tradycyjne schematy, w których krzesła nie do kompletu są synonimem tymczasowości.

wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-7
fot. Joanna Korczyńska
wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-6
fot. Joanna Korczyńska
wnetrze-w-stylu-skandynawskim-wielkie-rzeczy-5
fot. Joanna Korczyńska

Partner wykonawczy: Dekorian
Projekt: Izabela Olszewska / Pracownia Wielkie Rzeczy
Stylizacja: Zuzanna Madejska
Fotografie: Joanna Korczyńska

Zapisz

Przeczytaj też