Wnętrze z oliwkowymi akcentami.

Fot. Pion Poziom

Architektki Wnętrz Ada Skwira i Małgorzata Liebhart ze „Studio WZ” opracowały wnętrze apartamentu na warszawskiej Pradze, dedykowane wyjątkowej klientce. Ta na co dzień mieszka w Warszawie, a wolny czas poświęca swojej pasji – podróżowaniu. Na obszarze 90m2 powstało przestronne, spokojne wnętrze, nawiązujące do estetyki boho z elementami w odcieniu oliwkowej zieleni. Skąd pomysł na oliwkowe wnętrze? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Dlaczego oliwkowe wnętrze?

Podstawowym celem tego projektu była realizacja miejsca, które dla aktywnej życiowo inwestorki stanie się oazą spokoju i relaksu, jednocześnie przywołując wspomnienia z jej licznych podróży.

Na subtelnej i łagodnej kanwie wnętrza, szczególną uwagę przyciąga kuchnia w zgaszonym oliwkowym odcieniu. Właścicielka marzyła o kuchni w kolorze zielonym. Jednakże wybór odpowiedniego odcienia był nie lada wyzwaniem. Pewnego dnia przyniosła do biura Architektek Wnętrz zebrane osobiście liście, które posłużyły za inspirację do dominującej barwy w całym apartamencie.

Oliwkowe wnętrze
Fot. Pion Poziom

Salon – miejsce spotkań

W salonie wzrok przyciąga obszerna i komfortowa sofa. Entuzjastka podróży często spotyka się z przyjaciółmi, co sprawia, że taki element wyposażenia doskonale wspiera wieczorne spotkania integracyjne.

Fot. Pion Poziom

Podłoga od Jawor Parkiet, ułożona w tradycyjny wzór jodełki, w połączeniu z kremowym dywanem od Carpets & More, nadaje wnętrzu klasycznego i wytwornego charakteru.

Fot. Pion Poziom

Oglądanie filmów i prezentacje zdjęć z dalekich podróży umożliwia telewizor Samsung The Frame, który stanowi ważny element tego wnętrza.

Fot. Pion Poziom

Niechciany słup – jak pozbyć się problemu

Przyciągającym uwagę detalem jest solidny filar, który początkowo stanowił niezbyt ładny element konstrukcyjny. Został on zaprojektowany już przez biuro projektowe dewelopera. Architektki Wnętrz postanowiły pokryć go fornirem. Taka niewielka modyfikacja umożliwiła przemianę niedoskonałości w atrakcyjny dekoracyjny element i unikatową zaletę całego mieszkania.

Fot. Pion Poziom

Wygodna sypialnia

W oliwkowym wnętrzu nie mogło zabraknąć miejsca dla niezwykle wygodnej i przytulnej sypialni. Znalazło się w niej miejsce nie tylko na dużą szafę, ale także na sporych rozmiarów toaletkę. Oczywiście w sypialni nie mogło zabraknąć oliwkowych akcentów, które reprezentują miękkie poduszki.

Fot. Pion Poziom
Fot. Pion Poziom

Łazienka, czyli domowe SPA

Łazienka stanowi osobistą enklawę, bramę do egzotycznych wspomnień z wielu podróży właścicielki. Niezwykle ciekawym elementem tego wnętrza są unikatowe lampy zawieszone nad wanną. Możliwość zainstalowania takiego oświetlenia w tej przestrzeni wynika z wybrania przez WZ Studio modelu Calypso od włoskiego producenta Cotardi, charakteryzującego się zwiększoną wodoszczelnością. Te ekstrawaganckie dodatki tworzą twist z okładziną Silestone Miami White od Cosentino.

Fot. Pion Poziom

Oliwkowe wnętrze, naturalne materiały

W kreowaniu wyjątkowej atmosfery tego praskiego mieszkania, naturalne materiały odgrywają główną rolę. Projektantki zdecydowały się na wykorzystanie fornirów dębowych, lnu, bawełny oraz wykończenia mebli rattanem. Oliwkowa kuchnia i oliwkowe akcenty tworzą przytulny klimat. Niektóre ściany obłożono szorstkim tynkiem gipsowym, który w zestawieniu z gładką fakturą drewna, nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter.